Reklama

Reklama

Kto pokaże 2. Ligę Żużlową? Zaskakujący faworyt!

Jak ustaliła Interia, platforma Canal+ jest najpoważniejszym kandydatem do pozyskania praw na pokazywanie 2. Ligi Żużlowej w przyszłym sezonie. Choć związkowi działacze utrzymują, że w grze pozostają cztery telewizje, a ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, to wydaje się ona być formalnością. 2. Liga Żużlowa uzupełni bogate żużlowe portfolio Canal+.

Canal+ domem ligowego żużla

Od sezonu 2022, niemal cały ligowy żużel, kibice będą mogli oglądać na antenach stacji należących do Canal+. Doskonale znana kibicom żużla platforma ma jutro zostać ogłoszona jako nabywca praw na pokazywanie zmagań w 2. Lidze Żużlowej co najmniej w sezonie 2022. Stacja przejmie prawa od Motowizji, która transmitowała rywalizację na najniższym szczeblu rozgrywkowym w ostatnich dwóch latach.

2. Liga Żużlowa uzupełni ligową ofertę żużlową w Canal+. Niedawno stacja po raz kolejny pozyskała prawa na pokazywanie PGE Ekstraligi, płacąc za czteroletnią umowę rekordowe 242 miliony złotych. Ponadto, w ostatnich dwóch latach, abonenci Canal+ mogli obserwować rywalizację w eWinner 1. Lidze. Od tego sezonu w serwisach platformy będzie można też oglądać zmagania w 2. Lidze Żużlowej.

Reklama

2. Liga Żużlowa w Canal+ to szok

Pozyskanie praw do 2. Ligi Żużlowej przez Canal+ to zaskakująca informacja. Bardziej spodziewane było przedłużenie umowy z dotychczasowym nadawcą, Motowizją, która transmitowała rozgrywki w poprzednich dwóch sezonach. Niektórzy drugoligowi działacze próbowali na własną rękę przekonać do współpracy Telewizję Publiczną, dzięki czemu żużel mógłby - za sprawą ogólnodostępnego kanału TVP Sport - trafić do znacznie większego grona odbiorców. W rozmowy zaangażowano ponoć nawet szefa TVP, Jacka Kurskiego.

Możliwe, że zaskakujący ruch Canal+ jest spowodowany utratą praw do najbardziej prestiżowych imprez żużlowych - cyklu Grand Prix i Speedway Of Nations, które ze względu na zmianę promotora, od przyszłego roku będą pokazywane gdzie indziej. Niezależnie od powodów decyzji, obecność 2. Ligi Żużlowej w Canal+ to znakomita informacja dla kibiców, którzy prawie wszystkie żużlowe transmisje będą mogli obejrzeć u jednego nadawcy. Nie powinni narzekać też klubowi działacze. Wcześniej lamentowali, że Motowizja to żaden argument w rozmowach ze sponsorami - przy Canal+ tego problemu nie powinno już być.

Reklama

Reklama

Reklama