Reklama

Reklama

Krzysztof Kasprzak w Stali Gorzów przez kolejne trzy lata

Wychowanek Unii Leszno Krzysztof Kasprzak będzie przez kolejne trzy sezonu reprezentował barwy gorzowskiej Stali. Żużlowiec ogłosił podpisanie nowego kontraktu do 2017 r. po zwycięskim półfinale z Falubazem Zielona Góra.

Prezes KS Stal Gorzów Ireneusz Zmora powiedział, że do zawarcia umowy doszło w ubiegłym tygodniu, a z inicjatywą wyszedł Krzysztof Kasprzak.

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, aby związać się na kolejne trzy lata z Krzysztofem. Jesteśmy pewni, że gorzowskim kibicom zarówno sam, jak i z drużyną przysporzy jeszcze wiele radości - podkreślił Zmora.

Krzysztof Kasprzak powiedział, że zdecydował się na pozostanie w Gorzowie, gdyż to najlepszy klub w Polsce. Dodał, że Stal także chciała, aby nadal reprezentował jej barwy.

Reklama

- To najlepszy klub w Polsce, wszystko mi tu pasuje. Jest znakomita atmosfera, wspaniali kibice i stadion. Poza tym mam stąd blisko do domu - dodał.

30-letni Kasprzak jeździ w Stali Gorzów od 2012 roku, jest jej kapitanem. W obecnym sezonie należy do liderów klasyfikacji indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Na dwie rundy przed zakończeniem Grand Prix zajmuje trzecie miejsce i ma szansę sięgnąć nawet po złoty medal.

Kasprzak jest także jednym z najskuteczniejszych zawodników polskiej ekstraligi. Pod tym względem ze średnią biegową powyżej 2,3 pkt zajmuje trzecie miejsce, za Słowakiem Martinem Vaculikiem i Amerykaninem Gregiem Hancockiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje