Reklama

Reklama

Kryterium Asów odwołane z powodu złej pogody

Zaplanowane na 24 marca Bydgoskie Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda, które tradycyjnie od ponad trzydziestu lat otwierało sezon w Polsce, zostało odwołane z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

W nocy z poniedziałku na wtorek nad województwo kujawsko-pomorskie nadciągnął front ze sporymi opadami śniegu. W dodatku synoptycy nie przewidują poprawy pogody w najbliższych dniach. Dlatego władze bydgoskiego klubu postanowiły odwołać tegoroczne kryterium.

Reklama

- Przy obecnie panujących warunkach nie mamy możliwości, by odpowiednio przygotować tor, a co dopiero mówić o trybunach, by zasiedli na nich kibice. Dlatego też jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane na 24 marca zawody - powiedział dyrektor sportowy Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz.

Klub poinformował jednocześnie, że w zamian zostanie w Bydgoszczy zorganizowany inny turniej. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie jego formuła i kiedy się odbędzie. Jest to jednak ukłon w stronę kibiców, którzy nabyli całosezonowe karnety, gwarantujące w pakiecie dziewięciu spotkań ligowych także wstęp na otwarcie sezonu żużlowego w Polsce.

Niewykluczone, że aura pokrzyżuje plany nie tylko w Bydgoszczy. Do inauguracji ligowych zmagań pozostało zaledwie 11 dni, a prognozy pogodowe nie są optymistyczne. Trener kadry żużlowców Marek Cieślak uważa, że należy rozważyć przełożenie pierwszej kolejki ekstraligi, która ma odbyć się w wielkanocny poniedziałek 1 kwietnia. Jak twierdzi szkoleniowiec pogoda nie daje żadnych szans zawodnikom do przeprowadzenia treningów, a to nie pozwala im się odpowiednio przygotować do nowego sezonu.

Dowiedz się więcej na temat: Kryterium Asów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje