Reklama

Reklama

Krystian Rempała walczy o życie w szpitalu

Młody żużlowiec Unii Tarnów Krystian Rempała walczy o życie w szpitalu w Jastrzębiu po koszmarnym wypadku na torze. "W tej chwili za wcześnie jest, by mówić o rokowaniach" - czytamy w komunikacie na stronie tarnowskiego klubu.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

"Jak poinformował nas prezes Łukasz Sady będący w Jastrzębiu Krystian Rempała został wczoraj zbadany i zdiagnozowany. Teraz organizm specjalną metodą będzie pobudzany. Trzeba jednak spokojnie czekać na rezultaty, nawet do kilku tygodni" - mówi najnowszy komunikat na stronie Unii.

"Najważniejsze, aby w najbliższych dniach nie wystąpiły komplikacje, co jest podstawą.  W tej chwili za wcześnie jest by mówić o rokowaniach. Jest jednak szansa i wierzymy, że Krystian wygra ten wyścig" - czytamy.

Reklama

"Jeżeli pojawią się jakieś nowe informacje będziemy informować. Prosimy również o uszanowanie prywatności rodziny i modlitwę" - napisano na klubowej witrynie.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", do Jastrzębia przyleciał wybitny neurochirurg, prof. Jan Talar, który będzie starał się pomóc Rempale. To właśnie Talar pomógł w podobnej sytuacji innemu żużlowcowi, Piotrowi Winiarzowi.

Osiemnastoletni Rempała uległ wypadkowi podczas niedzielnego meczu ekstraligi z ROW-em w Rybniku. Natychmiast został przewieziony w stanie krytycznym do szpitala, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł operację neurologiczną.

Do wypadku doszło na pierwszym wirażu drugiego biegu. Zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała.

Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, został odwieziony do szpitala.

Spotkanie zostało przerwane, kolejny mecz Unii z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra odwołano.

Dowiedz się więcej na temat: Krystian Rempała | Unia Tarnów | żużel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje