Reklama

Reklama

Korupcja w PGE Ekstralidze. Policja zatrzymała drugiego podejrzanego

Policja zatrzymała drugą osobę w związku z próbą korupcji w żużlu - poinformował rmf24.pl. Chodzi o rewanżowe starcie Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Get Well Toruń w barażu o prawo występowania w PGE Ekstralidze.

Pierwszy mecz barażowy na toruńskiej Motoarenie zakończył się zwycięstwem Get Well 47:43. Stawką meczu był dalszy udział w rozgrywkach żużlowej ekstraklasy. Rewanżowy pojedynek w Gdańsku wygrał zespół z Torunia 50:40 i pozostał w PGE Ekstralidze.

Po meczu przedstawiciele gdańskiego klubu poinformowali, że jeden z zawodników ich klubu otrzymał korupcyjną propozycję, którą odrzucił. Klub zawiadomił o sprawie policję.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła sponsorowi Get Well Toruń zarzut przekupienia zawodnika Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Mężczyzna miał zaproponować żużlowcowi 100 tys. zł i kontrakt w zmian za słabszą jazdę w rewanżowym meczu.

Reklama

Teraz funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali drugiego mężczyznę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak podaje dziennikarz rmf24.pl Kuba Kaługa, podejrzany został przewieziony do aresztu w Gdańsku. Usłyszał zarzut korupcyjny i we wtorek rozpoczęło się jego przesłuchiwanie.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy