Reklama

Reklama

Komplet Golloba w szwedzkiej ekstralidze

W najciekawszym pojedynku kolejnej rundy szwedzkiej ekstraligi żużlowej zespół Tomasza Golloba, Vastervik pokonał drużynę Luxostars Malila 52:44.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Gollob, który zdobył wraz z bonusem komplet punktów.

Na uwagę zasługuje również postawa Leigha Adamsa, który podczas nieobecności lidera Masarny, Tony Rickardssona zdobył dla swojego zespołu dziewiętnaście punktów.

KAPARNA - MASARNA 50:46

Kaparna

1. Ryan Sullivan 3-2-2-2-1*-1* = 11+2 (6)

2. Grzegorz Walasek 2*-1-0-w-0 = 3+1 (5)

3. Peter Karlsson 3-2-3-2*-2-2 = 14+1 (6)

4. Joonas Kylmakorpi w-w-2*-3-2-2 = 9+1 (6)

6. Rafal Dobrucki 3-w-3-3-w = 9 (5)

7. Magnus Karlsson 2*-0-1*-1 = 4+2 (4)

Reklama

8. Sebastian Bengtsson 0 = 0 (1)

Masarna

1. Andy Smith 1-1-1*-0-N-1 = 4+1 (5)

3. Antonio Lindback 2-1-2-1-0-3 = 9 (6)

4. Magnus Zetterstrom 0-1*-3-3-1-0 = 8+1 (6)

5. Leigh Adams 3-3-1-3-3-3-3 = 19 (7)

6. Niklas Aspgren 1-2*-0-w = 3+1 (4)

7. Sebastian Alden 0-1-0-2 = 3 (4)

SMEDERNA - ROSPIGGARNA 56:40

Smederna

1. Billy Hamill 2*-1-1*-1*-3 = 8+3 (5)

2. Robert Sawina 3-1-0-3 = 7 (4)

3. Scott Nicholls 2*-3-1-2*-1* = 9+3 (5)

4. Peter Nahlin 3-0-0-w = 3 (3)

5. Nicki Pedersen 2-3-3-2-2 = 12 (5)

6. Daniel Davidsson 2*-1*-0-0 = 3+2 (4)

7. Jesper B Jensen 3-3-2-2-2*-2* = 14+2 (6)

8. Martin Andersson

Rospiggarna

1. Lee Richardson 1-1*-2-1-w = 5+1 (5)

2. Chris Słabon 0-2-1*-0 = 3+1 (4)

3. Greg Hancock 0-2*-2*-1-0-0 = 5+2 (6)

4. Jonas Davidsson 1-2-3-0-1 = 7 (5)

5. Andreas Jonsson 3-3-3-3-3-3 = 18 (6)

6. Freddie Eriksson 1-0-0-N = 1 (3)

7. George Stancl 0-w-w-w = 0 (1)

8. Eric Andersson 0-1 = 1 (2)

VARGARNA - VALSARNA 57:39

Vargarna

1. Steve Johnston 0-2*-1-2*-0 = 5+2 (5)

2. Daniel Nermark 3-3-3-1-3 = 13 (5)

3. Jason Lyons 3-3-3-3-1 = 13 (5)

4. Piotr Swist 0-0-2*-1 = 3+1 (4)

5. Jason Crump 3-3-3-3-3 = 15 (5)

6. Ronni Pedersen 3-0-0-3 = 6 (4)

7. Andreas Bergstrom 0-2*-w-0 = 2+1 (4)

Valsarna

1. Stefan Danno 1*-2-2-2-1-2 = 10+1 (6)

2. David Norris 2-2-1*-1*-w-0 = 6+2 (6)

4. Joe Screen 1*-1-1-2-0-2 = 7+1 (6)

5. Sam Ermolenko 2-0-0-2*-0 = 4+1 (5)

6. Peter I Karlsson 1*-0-3-2-1* = 7+2 (5)

7. Adam Skornicki 2-1*-1-1* = 5+2 (4)

VÄSTERVIK - LUXO STARS 52:44

Vastervik

1. Bjarne Pedersen 0-2-0-2*-1* = 5+2 (5)

2. Todd Wiltshire 1-3-1*-2-2 = 9+1 (5)

3. Craig Boyce 3-0-1-0 = 4 (4)

4. Matej Ferjan 2*-2-0-3-1 = 8+1 (5)

5. Tomasz Gollob 3-3-2*-3-3 = 14+1 (5)

6. Robert Johansson 2*-1-1-0 = 4+1 (4)

7. Kenneth Bjerre 3-1-3-1 = 8 (4)

8. Oskar Fyhrman

Luxo Stars 44

1. Mikael Max 3-3-3-2-1-2 = 14 (6)

2. Hans N Andersen 2*-1-w-1 = 4+1 (4)

3. Stefan Andersson 1-w-w-w = 1 (3)

4. Peter Ljung w-2-3-3-0 = 8 (5)

5. Sebastian Ułamek 2-2*-2-1-0 = 7+1 (5)

6. Dean Barker w-0-1*-2*-3 = 6+2 (5)

7. Tobias Johansson 1-0-w-3-0 = 4 (4)

8. Henrik Martinsson

VMS ELIT - INDIANERNA 67:29

VMS Elit

1. Rune Holta 3-3-3-3-3 = 15 (5)

2. Ales Dryml 2*-3-2*-3-2* = 12+3 (5)

3. Lukas Dryml 1-3-2*-2*-0 = 8+2 (5)

4. John Jorgensen 0-1-3-2* = 6+1 (4)

5. Wieslaw Jagus 2-3-3-2*-3 = 13+1 (5)

6. Claes Ivarsson 2*-0-1-3 = 6+1 (4)

7. Piotr Paluch 3-2*-2*-0 = 7+2 (4)

Indianerna

1. Mirosław Kowalik 1-1-w-0-w = 2 (4)

2. Fredrik Lindgren 0-2-2-0-1-2 = 7 (6)

3. Henrik Gustafsson 2*-0-1-1-1-0-1 = 6+1 (7)

4. Lars Gunnestad 3-1-1-0-0-0 = 5 (6)

6. Niklas Fridell 1-0-w-2 = 3 (3)

7. Kaj Laukkanen w-3-w-1*-1-1* = 6+2 (6)

8. Johan Engman

 1. Kaparna,    13, 11-0-2, 27p. (+96)
----------------------------
 2. Smederna,   13, 10-1-2, 26p. (+148)
 3. Masarna,    13, 8-1-4,  22p. (+82)
--------------------------
 4. Vargarna,   13, 6-2-5,  17p. (-11)
 5. Luxo Stars, 12, 5-3-4,  16p. (+34)
 6. VMS Elit,   13, 6-1-6,  16p. (+27)
 7. Vastervik,  13, 6-0-7,  15p. (-15)
 8. Rospiggarna,13, 3-0-10, 7p. (-39)
 9. Indianerna, 12, 3-0-9,  7p. (-101)
-------------------------------
10. Valsarna,   13, 2-0-11, 4p. (-221)
Średnie biegowe po 13 kolejkach
 1. Tony Rickardsson, Masarna,    10.60
 2. Andreas Jonsson, Rospiggarna, 10.48
 3. Leigh Adams, Masarna,         10.06
 4. Jason Crump, Vargarna,        10.03
 5. Rune Holta, VMS Elit,          9.67
 6. Nicki Pedersen, Smederna,      9.61
 7. Billy Hamill, Smederna,        9.29
 8. Mikael Max, Luxo Stars,        9.13
 9. Ryan Sullivan, Kaparna,        9.08
10. Piotr Protasiewicz, Indianerna,8.74
11. Tomasz Gollob, Västervik, 8.74
12. Sebastian Ulamek, Luxo Stars,  8.65
13. Joonas Kylmakorpi, Kaparna     8.34
14. Wieslaw Jagus, VMS Elit,       8.23
15. Jaroslaw Hampel, Kaparna       8.00

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama