Reklama

Reklama

Jarosław Hampel podpisał kontrakt z Fogo Unią Leszno

Reprezentujący ostatnio Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra Jarosław Hampel podpisał w poniedziałek roczny kontrakt z mistrzem Polski Fogo Unią Leszno. 35-letni żużlowiec wraca do wielkopolskiego klubu po pięcioletniej przerwie.

Dołączenie dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata do leszczyńskiego zespołu to niewątpliwie jeden z największych hitów transferowych w ekstralidze. Nie jest to jednak żadna niespodzianka, gdyż o powrocie Hampela do Leszna nieoficjalnie mówiło się od kilku tygodni.

W latach 2007-2012 reprezentował on Unię i w tym okresie zdobył dwa złote i dwa srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski. Reprezentant Polski w swojej karierze aż sześciokrotnie sięgał po złoto w drużynowych mistrzostwach świata, oprócz dwóch srebrnych medali IMŚ (2010, 2013), w 2011 roku stanął na najniższym stopniu podium w tych zawodach.

Reklama

Hampel jest drugim nowym żużlowcem zakontraktowanym przez Unię. Wcześniej dołączył wychowanek klubu Damian Baliński, który ma jednak występować w drugoligowych rezerwach.

Po zakończeniu sezonu z leszczyńskim klubem pożegnali się Grzegorz Zengota (wrócił do Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra) oraz dwaj Duńczycy - Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Obaj zawodnicy wybrali ofertę innej Unii - z Tarnowa. W wielkopolskim zespole na kolejny sezon pozostali Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, Rosjanin Emil Sajfutdinow oraz juniorzy Dominik Kubera i Bartosz Smektała.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy