Reklama

Reklama

Jarosław Hampel otrzymał "dziką kartę" na przyszły sezon

Jarosław Hampel otrzymał "dziką kartę" na przyszły sezon żużlowej Grand Prix. Oprócz niego startować będzie Tomasz Gollob, który w minionych rozgrywkach był czwarty, oraz Krzysztof Kasprzak - triumfator turnieju kwalifikacyjnego w chorwackim Goriczan.

Oprócz Hampela dzikie karty od organizatorów dostali Słowak Martin Vaculik, Anglik Tai Woffinden i Australijczyk Darcy Ward. Wcześniej w Goriczan oprócz Kasprzaka udział w przyszłorocznej GP zapewnili sobie Słoweniec Matej Żagar i Duńczyk Niels-Kristian Iversen.

- Miniony sezon był jednym z najlepszych w historii zawodów. Mieliśmy 12 rund i dziewięciu różnych zwycięzców. W 2013 roku rywalizacja będzie jednak jeszcze silniejsza i walka o tytuł mistrza świata będzie bardziej zacięta niż kiedykolwiek - powiedział Paul Bellamy, szef angielskiej firmy BSI, która jest organizatorem cyklu Grand Prix.

Reklama

Hampel, który w zakończonym niedawno sezonie zajął dziesiątą pozycję, w trakcie rozgrywek pauzował przez kilka tygodni z powodu złamania kostki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że daliśmy Jarkowi kolejną szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jestem pewny, że po kontuzji jakiej doznał w Kopenhadze będzie się dobrze prezentował w nowym sezonie. Po zdobyciu srebrnego medalu w 2010 roku i brązowego rok później wierzę, że w przyszłym będzie celował w złoto - powiedział Bellamy.

Hampela zastępował Vaculik, który wygrał GP w Gorzowie Wielkopolskim.

Roy Otto, dyrektor komisji, która przyznała dzikie karty, powiedział, że dokonano właściwego wyboru.

- Chętnych do ścigania się z najlepszymi nie brakuje, co jest dla cyklu Grand Prix bardzo dobrą wiadomością. Wierzę, że wybraliśmy czterech naprawdę utalentowanych żużlowców, którzy mają to "coś", czego potrzeba do walki z najlepszymi. Chris Holder będzie musiał być naprawdę w dobrej dyspozycji, by myśleć o utrzymaniu tytułu.

Kalendarz na nowy sezon cyklu Grand Prix 2013 jest w trakcie opracowywania. Wiadomo na pewno, że w Polsce odbędą się co najmniej dwa turnieje. Gorzów i Toruń mają bowiem aktualne umowy z firmą BSI posiadającą prawa do organizacji cyklu. Ta z kolei nie ukrywa, że chce, by odbył się tu - podobnie jak w minionym sezonie - jeszcze jeden turniej.

Szef firmy BSI Paul Bellamy jeździł już po Polsce w poszukiwaniu trzeciego miasta, w którym mogliby ścigać się najlepsi żużlowcy świata. Odstąpiono bowiem od pomysłu organizacji turnieju na jednorazowym torze ułożonym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród miast najczęściej wymienianych w roli kandydatów na gospodarza trzeciego polskiego turnieju znajdują się Częstochowa i Bydgoszcz. Nieoficjalnie mówi się, że większe szanse na zorganizowanie turnieju ma to drugie miasto. Oznaczałoby to powrót cyklu Grand Prix nad Brdę po dwuletniej przerwie.

Lista startowa cyklu Speedway Grand Prix 2013:


1. Chris Holder (Australia)

2. Nicki Pedersen (Dania)

3. Greg Hancock (USA)

4. Tomasz Gollob (Polska)

5. Emil Sajfutdinow (Rosja)

6. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

7. Fredrik Lindgren (Szwecja)

8. Andreas Jonsson (Szwecja)

9. Martin Vaculik (Słowacja)

10. Jarosław Hampel (Polska)

11. Krzysztof Kasprzak (Polska)

12. Matej Żagar (Słowenia)

13. Niels Kristian Iversen (Dania)

14. Tai Woffinden (Wielka Brytania)

15. Darcy Ward (Australia)

16. dzika karta

17. rezerwa toru 1

18. rezerwa toru 2

Rezerwowi:


19. Alesz Dryml (Czechy)

20. Leon Madsen (Dania)

21. Troy Batchelor (Australia)

22. Hans Andersen (Dania)

23. Peter Ljung (Szwecja)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne