Reklama

Reklama

Jacek Krzyżaniak żużlowcem kwietnia

Mocno utrudniony stał się wybór najlepszego polskiego zawodnika pierwszego ligowego miesiąca. Nie bez znaczenia jest fakt, że żadna z planowanych kolejek nie odbyła się w całości.

Zdania kibiców były, w zamieszczanych komentarzach, mocno podzielone. Jedni twierdzą, że na wyróżnienie zasługuje najlepszy polski zawodnik - Tomasz Gollob, inni tytuł ten przyznaliby Maćkowi Kuciapie, który jako jedyny okazał się dotychczas lepszy od Tomasza Golloba. Najwięcej jednak głosów jest za przyznaniem tego tytułu Jackowi Krzyżaniakowi co niniejszym czynimy.

W zeszłym sezonie zawodnik Atlasu wykazał się dużą cierpliwością kiedy to spokojnie znosił cierpkie słowa jakie pod jego adresem kierowali zarówno dziennikarze jak i kibice. Zapewniał jedynie, że postara się aby było lepiej. Od początku tego sezonu Krzyżaniak nie przypomina siebie z ubiegłego roku. Imponuje bardzo skuteczną postawą na torze jak i bardzo dobrze przygotowanym sprzętem. W lidze w każdym meczu prezentuje się z bardzo korzystnej strony. Kwiecień przyniósł mu sukces również w zawodach indywidualnych. W Rawiczu Krzyżaniak zakwalifikował się do eliminacji cyklu Grand Prix i już na początku maja rozpocznie swoją drogę do przyszłorocznego cyklu. Bardzo prawdopodobne, że jeśli tylko utrzyma obecną formę to za rok kibice Atlasu będą mieli co najmniej jednego swojego zawodnika wśród najlepszych żużlowców świata. - Jestem bardzo zadowolony ze swoich występów. Zarówno w lidze jak i zawodach indywidualnych. Na pewno efekty daje praca , którą wykonałem w zimie. Życzę sobie aby tak było dalej - twierdzi najlepszy polski zawodnik Atlasu Wrocław.

Reklama

Krzyżaniak w kwietniu

1.04.2001 - Włókniarz Częstochowa - Atlas Wrocław 32:58 - 11 pkt(2,3,1,3,2)

5.04.2001 - Półfinał el. MŚ ( Toruń ) - I miejsce - 14 pkt ( 3,3,2,3,3)

14.04.2001 - Eliminacje Mistrzostw Świata (Rawicz) - VI miejsce - 10 pkt (2,2,3,2,1)

16.04.2001 - Polonia Piła - Atlas Wrocław 46:44 - 12 pkt (3,3,u,3,2,1)

22.04.2001 - Atlas Wrocław - Apator Toruń 58:32 - 12 pkt (2,3,1,3,3)

W głosowaniu kibiców najlepszym juniorem został Krzysztof Kasprzak, który zdaniem wielu na wyróżnienie zasłużył swoją ambicją i walecznością na torze. Jeśli chodzi o zawodnika zagranicznego to najwięcej głosów otrzymał stranieri Polonii Piła - Peter Karlsson. To najlepsi zawodnicy kwietnia. Kto był najlepszy w maju? O tym przekonamy się już za miesiąc.

Dowiedz się więcej na temat: żużlowiec | atlas | Wrocław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje