Reklama

Reklama

IMŚJ na żużlu. Maksym Drabik coraz bliżej obrony tytułu

Maksym Drabik wygrał w Lesznie drugą rundę indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Broniący tytułu zawodnik Betardu Sparty Wrocław zdobył komplet 21 punktów. W finale pokonał Bartosza Smektałę i Anglika Daniela Bewleya.

Drabik w Lesznie pokazał wyjątkową dyspozycję. Imponował błyskawicznymi startami i wyścigi z jego udziałem były jedynie walką o drugą lokatę, gdyż żużlowiec Betardu Sparty jechał daleko przed rywalami.

W wielkim finale Drabikowi pomógł jednak... wypadek, w którym sam uczestniczył. Mistrz świata juniorów tym razem przegrał start z żużlowcem Fogo Unii Leszno Smektałą, a po chwili musiał walczyć o drugą lokatę z innym leszczynianinem - Dominikiem Kuberą. Obaj zawodnicy nie odpuszczali ani na centymetr i na trzecim okrążeniu doszło do kolizji. Arbiter zawodów nie miał wątpliwości, że to Kubera był sprawcą zderzenia i wykluczył go z powtórki.

Reklama

Drabik dostał drugą szansę i ją wykorzystał, choć znów wyszedł spod taśmy za Smektałą. Na drugim łuku wrocławianin był już na prowadzeniu, którego nie oddał do końca. Tym samym 20-latek powtórzył wyczyn sprzed roku z turnieju w Poznaniu, gdzie również wygrał z kompletem punktów.

Turniej w Lesznie przebiegał bez większych niespodzianek, a jedynym zaskoczeniem był udział w finale Anglika Bewleya, który w półfinale wyeliminował jadącego z "dziką kartą" Wiktora Lamparta. W finale zabrakło natomiast innego Brytyjczyka i jednego z faworytów IMŚJ - Roberta Lamberta, który obecnie traci do Drabika już 11 punktów i marzenia o tytule będzie musiał raczej odłożyć na przyszły rok.

Trzecia, ostatnia runda odbędzie się 28 września w czeskich Pardubicach. Drabik ma szansę zostać trzecim w historii żużlowcem, któremu udało się wywalczyć dwukrotnie tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów. Wcześniej tego dokonali Rosjanin Emil Sajfutdinow oraz Australijczyk Darcy Ward.

Wyniki:

1. Maksym Drabik (Polska)            21 pkt

2. Bartosz Smektała (Polska)         18

3. Daniel Bewley (Wielka Brytania)   14

4. Dominik Kubera (Polska)           13

5. Robert Lambert (Wielka Brytania)  13

6. Andreas Lyager (Dania)            10

7. Wiktor Lampart (Polska)            9

8. Joel Kling (Szwecja)               8

9. Patrick Hansen (Dania)             8

10. Filip Hjelmland (Szwecja)         5

11. Daniel Kaczmarek (Polska)         5

12. Frederik Jakobsen (Dania)         5

13. Nick Skorja (Słowenia)            5

14. Robert Chmiel (Polska)            3

15. Davis Kurmis (Łotwa)              1

16. Daniel Spiller (Niemcy)           0

Czołówka klasyfikacji generalnej po dwóch rundach:

1. Drabik         41 pkt

2. Smektała       35

3. Lambert        30

4. Kubera         25

5. Bewley         21

6. Lyager         17

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje