Reklama

Reklama

IME na żużlu: Triumf Sajfutdinowa w Gdańsku, Gollob czwarty

Emil Sajfutdinow wygrał w Gdańsku pierwszy z czterech turniejów indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. W finałowym wyścigu Rosjanin wyprzedził Duńczyka Nickiego Pedersena, Brytyjczyka Taia Woffindena oraz Tomasza Golloba.

Gollob był najlepszym żużlowcem fazy zasadniczej - w pięciu startach wywalczył 13 punktów, jednak w biegu finałowym nie miał za wiele do powiedzenia. Już po pierwszym łuku Polak spadł na ostatnią pozycję i mógł tylko przeglądać się, jak Pedersen przez cztery okrążenia starał się wyprzedzić Emil Sajfutdinowa. Rosjanin zdołał jednak odeprzeć ataki Duńczyka i pierwszy zameldował się na mecie.

Reklama

Szansę na awans do finału miał także Maciej Janowski, który w 19. wyścigu stoczył pasjonującą walkę na łokcie z Pedersenem. Duńczyk nie tylko musiał uznać wyższość Polaka, ale przy okazji spadł w tym biegu na ostatnią pozycję. Wicemistrz świata, który pierwszy bez pardonu potraktował Polaka przy bandzie, miał spore pretensje do arbitra. Iskrzyło także przy zjeździe do parkingu, bo obaj zawodnicy cały czas próbowali wytłumaczyć sobie wcześniejsze zajście na torze.

Dzięki zdobytym dwóm punktom Janowski zakwalifikował się do biegu barażowego. W dodatkowym starcie Pedersen nie dał jednak rywalom żadnych szans. Janowski zajął ostatnią pozycję i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu.

W gdańskiej imprezie słabo spisali się obrońca mistrzowskiego tytułu Czech Ales Dryml oraz zwycięzca rozegranego na początku lipca w słowackiej Żarnovicy turnieju Challenge Jurica Pavlic. Dryml był 11., natomiast Chorwat zajął przedostatnią lokatę.

Kolejne zawody indywidualnych mistrzostw Europy odbędą się 10 sierpnia w rosyjskim Togliatti, następne 14 września w Gorican na Chorwacji, a cały cykl zakończy się 29 września w Rzeszowie.

Wyniki:

   wyścig barażowy

1. Nicki Pedersen (Dania)

2. Tai Woffinden (W. Brytania)

3. Kjastas Puodżuks (Łotwa)

4. Maciej Janowski (Polska)

   finał

1. Emil Sajfutdinow (Rosja)

2. Nicki Pedersen (Dania)

3. Tai Woffinden (W. Brytania)

4. Tomasz Gollob (Polska)

   końcowe wyniki

1. Emil Sajfutdinow (Rosja)     11 + 1. miejsce w finale

2. Nicki Pedersen (Dania)       10 + 2. miejsce w finale

3. Tai Woffinden (W. Brytania)  10 + 3. miejsce w finale

4. Tomasz Gollob (Polska)       13 + 4. miejsce w finale

5. Kjastas Puodżuks (Łotwa)     10

6. Maciej Janowski (Polska)     10

7. Martin Vaculik (Słowacja)     9

8. Hans Andersen (Dania)         8

9. Sebastian Ułamek (Polska)     6

10. Roman Poważny (Rosja)        6

11. Ales Dryml (Czechy)          5

12. Andriej Karpow (Ukraina)     5

13. Krystian Pieszczek (Polska)  5

14. Grigorij Łaguta (Rosja)      4

15. Jurica Pavlic (Chorwacja)    4

16. Fredrik Lingren (Szwecja)    4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje