Reklama

Reklama

Ilu Polaków w Grand Prix?

Już w najbliższą niedzielę w Pile rozegrany zostanie finał eliminacji do przyszłorocznego turnieju Grand Prix. W zawodach wystartuje czterech Polaków.

Niewykluczony jest również start rezerwowego Roberta Dadosa, który może zastąpić w ostatniej chwili kontuzjowanego Deana Barkera. - Jeśli zobaczę Deana na torze przed wrześniem to będzie cud - mówi o swoim podopiecznym promotor angielskiego Eastbourne, Jon Cook.

Reklama

Do głównych faworytów niedzielnej imprezy zalicza się Petera Karlssona, Bjaerne Pedersena oraz Jasona Lyonsa, który udanie zaprezentował się podczas niedzielnego spotkania w Bydgoszczy.

Z Polaków największe szanse na awans daje się Piotrowi Protasiewiczowi, który wierzy, że tym razem spisze się na miarę oczekiwań . - Na pewno będzie to jeden z najważniejszych startów w tym sezonie. Zrobię wszystko aby awansować dalej, ale pozostała piętnastka myśli podobnie - twierdzi Protasiewicz. Najstarszym uczestnikiem zawodów będzie Andrzej Huszcza, który staje przed życiową szansą awansu do grupy najlepszych zawodników globu. - Jadę do Piły walczyć. Będzie ciężko, ale tak jest od początku eliminacji. Nie mam nic do stracenia. Mogę tylko zyskać. Jeśli będę dobrze przygotowany to może być całkiem ciekawie - twierdzi Huszcza.

Oprócz dwóch zawodników z Zielonej Góry w imprezie wystartuje Rafał Okoniewski, który bardzo dobrze zna tor w Pile oraz Tomasz Bajerski z Apatora Toruń. - Zawody na pewno będą emocjonujące. Liczymy na dobrą postawę Polaków i zapraszamy wszystkich kibiców, emocji tego dnia na pewno nie zabraknie - twierdzi menedżer pilskiej Polonii, Leszek Tylllinger.

Lista startowa turnieju: 
1.	Lukas Dryml ( Czechy)
2.	Rafał Okoniewski ( Polska) 
3.	Peter Karlsson ( Szwecja) 
4.	Andrzej Huszcza ( Polska ) 
5.	Tomasz Bajerski ( Polska) 
6.	Dawid Howe ( Anglia ) 
7.	Steve Johnston ( Australia) 
8.	Lee Richardsson( Anglia) 
9.	Roman Poważnyj( Rosja) 
10.	Ronni Pedersen ( Dania) 
11.	Hans Andersen ( Dania) 
12.	Be Pedersen ( Dania) 
13.	Bohumil Brhel ( Czechy) 
14.	Dean Barker ( Anglia) 
15.	Jason Lyons (Australia)
16.      Piotr Protasiewicz (Polska)
Dowiedz się więcej na temat: Anglia | Grand Prix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje