Reklama

Reklama

I Memoriał Rycerzy Speedwaya: Piotr Pawlicki wygrał w Zielonej Górze

W Zielonej Górze został rozegrany I Memoriał Rycerzy Speedwaya. Zwycięzcą zawodów został zawodnik Unii Leszno Piotr Pawlicki. Kolejne miejsca na podium zajęli Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa) oraz Patryk Dudek (SPAR Falubaz).

W Zielonej Górze został rozegrany I Memoriał Rycerzy Speedwaya. Zwycięzcą zawodów został zawodnik Unii Leszno Piotr Pawlicki. Kolejne miejsca na podium zajęli Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa) oraz Patryk Dudek (SPAR Falubaz).

Memoriał został rozegrany w Zielonej Górze po raz pierwszy. Turniej miał na celu uczczenie pamięci zmarłych żużlowców Falubazu: Andrzeja Zarzeckiego, Wiesława Pawlaka, Bogdana Spławskiego, Artura Pawlaka oraz Rafała Kurmańskiego.

Po fazie zasadniczej najwięcej punktów zgromadzili Walasek (14) oraz Dudek (12) i oni automatycznie wywalczyli awans do wyścigu finałowego. Pozostałe dwa miejsca w decydującej gonitwie wywalczyli po biegu barażowym Pawlicki oraz Piotr Protasiewicz.

Do groźnego upadku doszło w ostatnim biegu, kiedy to Protasiewicz miał problemy z opanowaniem motocykla i spowodował upadek Dudka. Zielonogórski żużlowiec długo się nie podnosił. Na szczęście po kilku minutach zawodnik o własnych siłach opuścił tor.

Reklama

W finale najlepszy okazał się Pawlicki, którego przez cztery okrążenia gonił Walasek. Poobijany Dudek nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami i ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Z finału wykluczony został Protasiewicz.

Wyniki:

1. Piotr Pawlicki  (Fogo Unia Leszno) 9+3+3 pkt

2. Grzegorz Walasek (CKM Włókniarz Częstochowa) 14+2

3. Patryk Dudek (SPAR Falubaz Zielona Góra) 12+1

4. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) 11+2+w

5. Aleksander Łoktajew (SPAR Falubaz Zielona Góra)  9+1

6. Krzysztof Jabłoński (SPAR Falubaz Zielona Góra)  9+0

7. Sebastian Ułamek(GKM Grudziądz)  8

8. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)  8

9. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno)  8

10. Mikkel B. Jensen (SPAR Falubaz Zielona Góra)  8

11. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra)   6

12. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra)  5

13. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno)  5

14. Adam Skórnicki (Carbon Start Gniezno) 4

15. David Bellego (MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.) 2

16. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) 1

17. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra) 1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy