Reklama

Reklama

Holta górą, wypadek Okoniewskiego

Rune Holta z Włókniarza Częstochowa wygrał po raz drugi tradycyjnie inaugurujące sezon żużlowy Kryterium Asów, które zostało rozegrane w drugi dzień świąt na torze w Bydgoszczy. Holta wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka (Unia Leszno) oraz Mariusza Staszewskiego (ZKŻ Zielona Góra).

Podczas czwartego biegu groźnie wyglądającemu uległ zawodnik ZKŻ Rafał Okoniewski, który ze złamanym lewym podudziem został odwieziony do szpitala.

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w IV biegu, kiedy to na drugim okrążeniu doszło do kolizji Adriana Miedzińskiego (Apator Toruń) z Rafałem Okoniewskim, który przekoziołkował i uderzył w bandę. Spowodowało to ponad 30-minutową przerwę w zawodach. Okoniewski, który przed poprzednim sezonem także nabawił się urazu (grając w piłkę), ze złamanym lewym podudziem został odwieziony do szpitala. Uraz wykluczy go ze startów na około trzy miesiące.

Reklama

Rozgrywane przy słonecznej pogodzie 24. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda dostarczyło 7000 tysiącom widzów wiele emocji. O zwycięstwie Holty zdecydował ostatni 21. bieg, w którym zawodnik z Częstochowy już na początku dystansu objął prowadzenie. - Na pierwszym łuku wjechałem w wyrwę i to spowodowało, że zająłem drugie miejsce - tak Kasprzak tłumaczył swoje niepowodzenie z walce z Holtą, który powiedział: - To jest dobry sprawdzian przed ligą. Jestem w dobrej formie i w takiej również jest mój sprzęt. Z Włókniarzem będziemy w nadchodzącym sezonie walczyć o podium, a ja w będę starał się zbierać jak najwięcej punktów.

Zaniepokojony wypadkiem klubowego kolegi był natomiast Staszewski. - Uważam ten występ za bardzo udany, jednak tę radość mąci wypadek Okoniewskiego - wyjaśnił zawodnik ZKŻ. - Drużyna poniosła dużą stratę i dlatego może to być dla nas ciężki sezon.

Maciek Borowski, Bydgoszcz

Wyniki

1. Rune Holta (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 12+3 pkt

2. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 12+2

3. Mariusz Saszewski (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 11

4. Piotr Protasiewicz (Budlex Polonia Bydgoszcz) 10

5. Jarosław Hampel (Atlas Wrocław) 10

6. Robert Sawina (Budlex Polonia) 10

7. Grzegorz Walasek (Złomrex Włókniarz) 9

8. Wiesław Jaguś (Apator Adriana Toruń) 8

9. Jacek Krzyżaniak (Budlex Polonia) 7

10. Tomasz Jędrzejak (KM Ostrów Wlkp.) 7

11. Robert Kościecha (Lotos Gdańsk) 6

12. Robert Miśkowiak (Atlas Wrocław) 5

13. Andrzej Huszcza (ZKŻ Kronopol) 5

14. Michał Robacki (Budlex Polonia) 4

15. Krzysztof Buczkowski (Budlex Polonia) 2

16. Adrian Miedziński (Apator Adriana) 2

Najlepszy czas w 10. wyścigu uzyskał Piotr Protasiewicz -63,34 s. Sędziował Józef Piekarski z Torunia. Widzów: 8000.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy