Reklama

Reklama

Hampel w Grand Prix Polski?

Polski Związek Motorowy zgłosił już dwóch zawodników jako kandydatów do otrzymania " dzikiej karty" podczas ostatniego Grand Prix Polski - 23 września w Bydgoszczy. Z numerem 23 miałby pojechać zawodnik miejscowej Polonii - Piotr Protasiewicz, z numerem 24 zgłoszony został junior pilskiej Polonii - Jarosław Hampel.

O ile pierwsza nominacja nie podlega dyskusji, o tyle występ 18 - letniego Hampela byłby precedensem w dotychczasowej historii cyklu. Jeszcze nigdy dotąd w zawodach nie wystąpił tak młody zawodnik. O kulisach nominacji mówi przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Andrzej Grodzki " Nominacja do "dzikiej karty" - Piotra Protasiewicza nie podlega dyskusji. To jest zawodnik miejscowego klubu i na pewno sporo kibiców przyjdzie go dopingować. Na drugą nominację kandydował brat Tomka - Jacek, ale po jego negatywnych wypowiedziach na temat uczestnictwa w cyklu GP, postanowiliśmy zgłosić kandydaturę Hampela.

Reklama

Zawodnik pilskiej Polonii nie kryje swojego zaskoczenia nominacją, ale też nie ukrywa, że start w Grand Prix to będzie kolejny przystanek na drodze jego błyskotliwej kariery: - To dla mnie spore wyróżnienie, ale sądzę że władze polskiego żużla wiedzą co robią, nominując mnie do turnieju. Na ewentualny start jestem przygotowany zarówno psychicznie jak i sprzętowo.

Ostateczna decyzja na temat przyznania " dzikich kart" zostanie podjęta klika dni po Grand Prix Danii.

Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | karty | nominacja | Grand Prix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje