Reklama

Reklama

"Hampel pali się do jazdy"

Jarosław Hampel planuje wkrótce wznowić treningi na motocyklu żużlowym. Uczestnik cyklu Grand Prix na końcu lipca doznał złamania ręki.

Proces rehabilitacyjny przebiega jednak dobrze, co powinno umożliwić "Małemu" szybki powrót na tor.

Część leczenia Hampel odbył w jednej z angielskich klinik. Teraz przebywa już w Polsce.

"Jeśli chodzi o mój wyjazd do kliniki Briana Simpsona, to muszę przyznać, że był on strzałem w dziesiątkę. To było to, czego potrzebowałem zarówno pod względem fizycznym, jak i w sferze odbudowy mentalnej. Zrost złamanej kości jest prawidłowy, a rehabilitacja w Ipswich przebiegała poprawnie. Skupiam się w pełni na stopniowym powrocie do speedwaya. Myślę, ze jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznę pierwsze próbne treningi na motocyklu" - poinformował Jarosław Hampel na łamach swojego serwisu internetowego.

Reklama

Reprezentant Polski nie wystąpi w najbliższej odsłonie Grand Prix. Już w sobotę światowa czołówka ścigać się będzie w łotewskim Daugavpils. "Małego" na starcie zobaczymy najprawdopodobniej dopiero 8 września w Bydgoszczy. Dla Hampela nie jest to dobre rozwiązanie, bo w skutek absencji może wypaść poza czołową ósemkę cyklu. Przypomnijmy, że tylko 8 najlepszych zapewnia sobie udział w przyszłorocznej edycji Grand Prix. Polak z dorobkiem 50 punktów jest obecnie właśnie na ostatniej premiowanej pozostaniem w elicie pozycji.

Na powrót Hampela czekają też kibice Unii Leszno. Żużlowiec w rozgrywkach polskiej Ekstraligi broni barw "Byków", które pretendują do medali drużynowych mistrzostw Polski.

"Hampel pali się do jazdy. Jednakże nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy tak naprawdę będzie w stanie wrócić na tor. Być może pojawi się już przed bydgoską odsłoną Grand Prix" ? powiedział nam Sławomir Kryjom, dyrektor sportowy Unii Leszno.

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: palmy | palenie tytoniu | Jarosław | Grand Prix | jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje