Reklama

Reklama

Grzegorz Zengota: Takie stadiony, jak Śląski, działają na mnie

Wrzesień 2018 będzie bez wątpienia ważną datą w historii polskiego żużla. To właśnie wtedy na Stadion Śląski w Chorzowie powróci sport żużlowy za sprawą finałowej rundy Speedway Euro Championship oraz meczu Polska - Reszta Świata.

Zadowolenia z powrotu żużla na Stadion Śląski nie kryje Grzegorz Zengota. Dla reprezentanta Polski Śląski jest wyjątkowym miejscem.

Reklama

- Jak najbardziej. Takie stadiony, jak Śląski, działają na mnie. Jest to istotna rzecz dla każdego kibica. Tak samo dla zawodników jest to wieka sprawa. Przecież właśnie tam, w Chorzowie, Jerzy Szczakiel zdobywał historyczny medal dla polskiego żużla - powiedział Grzegorz Zengota.

W 2013 roku Zengota miał okazję wystartować w dwóch rundach Speedway Euro Championship. "Zengi" zaprezentował się kibicom podczas rund w Goriczan oraz Rzeszowie, gdzie sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Jak przyznaje, jednym z jego indywidualnych celów na przyszły sezon będzie awans do cyklu SEC.

- Osobiście bardzo cieszę się, że żużel wraca do Chorzowa, bo ten stadion zasługuje na speedway w najlepszym wydaniu. Mam nadzieję, że będzie mi dane wystąpić na nim w roli zawodnika. Będę się skupiać na eliminacjach do cyklu Speedway Euro Championship od samego początku sezonu - zapowiedział reprezentant Polski.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Zengota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje