Grigorij Łaguta wygrał żużlowy turniej w Ostrowie Wielkopolski

Rosjanin Grigorij Łaguta wygrał 62., najstarszy turniej żużlowy w Polsce - o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Drugi był Duńczyk Nicklas Porsing, a trzeci wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak.

Łaguta wywalczył 14 punktów i tylko w jednym wyścigu przyjechał na drugim miejscu. W ósmym biegu musiał uznać wyższość zawodnika gospodarzy toru - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - Porsinga. W dodatkowym biegu, którego stawką była druga lokata w całym turnieju, Duńczyk pokonał Kasprzaka.

Po zakończeniu zawodów odbył się wyścig pamięci rosyjskiego żużlowca Rifa Saitgariejewa, który zginął na ostrowskim torze w 1996 roku. Wygrał go Kamil Adamczewski przed Arturem Czają i Łukaszem Sówką.

Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego po raz pierwszy rozegrany został 17 września 1950 roku. Zawody wygrał Alfred Smoczyk, który kilkanaście dni później zginął w wypadku motocyklowym. Na liście zwycięzców są tak znani zawodnicy jak: Jerzy Szczakiel, Edward Jancarz, Roman Jankowski, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen czy Jarosław Hampel. Przed rokiem triumfował Szwed Fredrik Lindgren.