Reklama

Reklama

Grand Prix Polski: Gorzów Wielkopolski. Kiedy i o której godzinie? Gdzie obejrzeć?

Grand Prix Polski: Gorzów Wielkopolski 2022 to piąta runda indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Kto tym razem okaże się najlepszy na stadionie im. Edwarda Jancarza? Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się najbliższe GP. Zobacz, gdzie będzie można obejrzeć żużel z udziałem pięciu "Biało-Czerwonych" w telewizji i internecie. Tekstowa relacja "na żywo" z GP Polski w Gorzowie Wielkopolskim na sport.interia.pl.

Po raz drugi w sezonie 2022 żużlowcy ścigać się będą na polskiej ziemi w ramach piątej rundy Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Ponad miesiąc temu w Warszawie żaden Polak nie zdołał awansować do finału. Czy tym razem "Biało-Czerwoni" dadzą więcej radości polskim fanom? 

Żużel. Kiedy Grand Prix w Gorzowie? O której godzinie początek zawodów?

Grand Prix Polski odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim już po raz jedenasty. Pierwsze zmagania na obiekcie im. Edwarda Jancarza przeprowadzono w 2011 r. Wówczas triumfował Greg Hancock przed Nickim Pedersenem i Emilem Sajfudtinowem. Rok później premierowo na podium GP w Gorzowie stanął Polak - Bartosz Zmarzlik, który uplasował się na trzecim miejscu. Aktualny wicemistrz świata i dwukrotny zwycięzca cyklu oraz zawodnik miejscowej Stali wygrał przed własną publicznością w 2014 r. oraz w 2020 r. Pierwszym Polakiem, który wygrał Grand Prix w Gorzowie Wielkopolski był natomiast Jarosław Hampel, który okazał się najlepszy w 2013 r. Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim 2022 odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Początek zawodów o godzinie 19.00

Reklama

Zobacz też: Policja w klubie. Zabrali dokumenty, zgrali pliki

Grand Prix: Gorzów 2022. Którzy Polacy startują? (lista)

W Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim wystartuje aż pięciu reprezentantów Polski: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek i Szymon Woźniak. Ten ostatni otrzymał "dziką kartę" na te zawody. Rolę rezerwowych pełnić będą Wiktor Jasiński i Oskar Paluch. 

Lista startowa GP w Gorzowie 2022:

Bartosz Zmarzlik (Polska)
Maciej Janowski (Polska)

Fredrik Lindgren (Szwecja)
Tai Woffinden (W. Brytania)
Leon Madsen (Dania)
Max Fricke (Australia)
Jason Doyle (Australia)
Robert Lambert (W. Brytania)
Anders Thomsen (Dania)
Martin Vaculik (Słowacja)
Paweł Przedpełski (Polska)
Mikkel Michelsen (Dania)
Patryk Dudek (Polska)
Jack Holder (Australia)
Dan Bewley (W. Brytania)
Szymon Woźniak

Czytaj również: Absurd w Grand Prix. Wyrzucają ich drzwiami, wracają oknem

Żużel. GP w Gorzowie 2022. Terminarz

Sobota, 25.06
13.00 Kwalifikacje, które zadecydują o wyborze numerów startowych w zawodach GP
19.00 Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim

W klasyfikacji generalnej cyklu SGP 2022 liderem jest Bartosz Zmarzlik, który zgromadził 62 punkty. Drugi w tym zestawieniu jest Maciej Janowski z dorobkiem 51 "oczek", natomiast trzecią pozycję okupuje Leon Madsen z 50 punktami.

Grand Prix w Gorzowie 2022. Gdzie obejrzeć transmisję w telewizji i Internecie?

Transmisja GP Polski w Gorzowie 2022 w telewizji TTV. SGP na stadionie im. Edwarda Jancarza będzie można oglądać również w Internecie w Eurosporcie Extra w Playerze. Indywidualne mistrzostwa świata na żużlu 2022 można śledzić także na urządzeniach mobilnych. Tekstowa relacja "na żywo" z Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim sport.interia.pl

Kiedy i o której godzinie początek GP Polski w Gorzowie? Sobota 25 czerwca, godzina 19.00. Transmisja TV Grand Prix Polski: TTV. Gdzie obejrzeć online live stream z żużlowego Grand Prix w Gorzowie? Player. Tekstowa relacja "na żywo": sport.interia.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL