Reklama

Reklama

Grand Prix na żużlu wraca do Wrocławia

Po dwunastu latach Speedway Grand Prix, czyli cykl indywidualnych mistrzostw świata na żużlu, wraca do Wrocławia. Umowa została podpisana na trzy lata. Zawody na Stadionie Olimpijskim zastąpią turniej w Gorzowie.

"To znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców, a w szczególności fanów żużla z Wrocławia i Dolnego Śląska. Stadion Olimpijski już nie raz udowadniał, że jest godną areną wielkich imprez. Po jego modernizacji mamy wszystko, co jest potrzebne, by organizować zawody najwyższej światowej rangi" - skomentował decyzję o przyznaniu Grand Prix stolicy Dolnego Śląska prezes WTS Wrocław Andrzej Rusko.

To na Stadionie Olimpijskim w 1995 roku zostały zorganizowane pierwsze zawody żużlowe w formule Grand Prix. Najlepszy okazał się wówczas Tomasz Gollob. Po raz ostatni najlepsi zawodnicy czarnego sportu zjechali się do Wrocławia, aby walczyć o punkty w indywidualnych mistrzostwach świata w 2007 roku. Później ze względu na stan Stadionu Olimpijskiego wielkie imprezy omijały Dolny Śląsk, aż do roku 2016. Po modernizacji obiektu przed igrzyskami The World Games odzyskał blask i już w tym sezonie odbyły się tam finały Monster Energy FIM Speedway of Nations, czyli mistrzostwa świata par, w których najlepsza była Rosja.

Reklama

Dyrektor Zarządzający BSI Torben Olsen przyznał, że WTS Sparta Wrocław i władze miasta były bardzo zdeterminowane, aby Grand Prix ponownie zawitało na Stadion Olimpijski. "Wszelkie ulepszenia i nowości na stadionie są fantastyczne, a jednocześnie ten wyjątkowy obiekt zachował niesamowity historyczny charakter. To powinna być także wspaniała noc dla tego prawdziwie żużlowego miasta, które ma tak wiele do zaoferowania gościom z całego świata" - dodał Duńczyk.

Umowa na organizację zawodów została podpisana na trzy lata. W najbliższym czasie powinna być podana dokładna data pierwszych zawodów w 2019 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy