Reklama

Reklama

Grand Prix na żużlu. W Pradze już po raz 21. Polacy wśród faworytów

W sobotę po raz 21. w historii żużlowcy będą rywalizowali w Grand Prix Czech w Pradze. Polacy jadą tam z nadziejami na kolejny dobry występ po tym, jak dwa tygodnie wcześniej zajęli całe podium turnieju w Daugavpils na Łotwie.

Eliminacje mistrzostw świata na Markecie odbywają się nieprzerwanie od 1997 roku i jest to tor o największej liczbie turniejów GP. Jako pierwszy ze zwycięstwa cieszył się broniący w tym sezonie tytułu 47-letni Amerykanin Greg Hancock. Polacy wielokrotnie stawali tu na podium, ale Mazurka Dąbrowskiego grano tylko Tomaszowi Gollobowi - w 1999 i 2010 roku.

Reklama

Trzykrotnie w stolicy Czech wygrywali Australijczyk Jason Crump, Duńczyk Nicki Pedersen i Brytyjczyk Tai Woffinden. Pedersena tym razem zabraknie, bowiem trzykrotny mistrz świata doznał kontuzji w meczu ligi duńskiej, z tego powodu opuścił zawody na Łotwie i również nie jest gotowy na rywalizację w Pradze.

W sobotę zaprezentują się czterej polscy stali uczestnicy cyklu GP: Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Biało-czerwoni spisują się w tym sezonie znakomicie. Po trzech eliminacjach w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 38 pkt prowadzi Dudek, który o punkt wyprzedza Australijczyka Jasona Doyle'a oraz Szweda Fredrika Lindgrena i o trzy Janowskiego. Szóste miejsce zajmuje Pawlicki, a najsłabiej jak na razie radzi sobie brązowy medalista sprzed roku Zmarzlik, który jest 10.

Polacy będą mogli liczyć na żywiołowy doping, bowiem co roku na zawody w Pradze wybierają się tysiące polskich kibiców. Początek o godz. 19. 

Pozostałe turnieje GP:

24 czerwca - Grand Prix Danii w Horsens

22 lipca - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

12 sierpnia - Grand Prix Szwecji w Malilli

26 sierpnia - Grand Prix Polski w Gorzowie

9 września - Grand Prix Niemiec w Teterow

23 września - Grand Prix Szwecji w Sztokholmie

7 października - Grand Prix Polski w Toruniu

28 października - Grand Prix Australii w Melbourne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje