Reklama

Reklama

Grand Prix na Stadionie Narodowym przerwane po trzech seriach

Grand Prix na Stadionie Narodowym zostało przerwane po trzech seriach wyścigów! Powodem był zły stan toru, za który odpowiedzialna była duńska firma wskazana przez Międzynarodową Federację Motorową. Wcześniej zepsuła się taśma startowa i zawodnicy startowali w momencie zgaszenia zielonego światła. Wygrał Słoweniec Matej Zagar, trzecie miejsce zajął Jarosław Hampel. Na zakończenie miało miejsce pożegnanie Tomasza Golloba, dla którego był to ostatni start w cyklu.

W czwartym wyścigu zrezygnowano z taśmy startowej.

Pierwszy wyścig udało się rozegrać dopiero za trzecim razem. Najpierw sędzia przerwał go z powodu nierównego startu, potem na pierwszym łuku upadł Nicki Pedersen. Przy trzeciej próbie najlepiej spod taśmy ruszył Krzysztof Kasprzak i dowiózł zwycięstwo do mety! Drugi był Michael Jepsen Jensen, a trzeci Nicki Pedersen.

Drugi wyścig już nie był tak udany dla Polaków. Maciej Janowski przyjechał na metę ostatni. Tomasza Golloba na dystansie minął Tai Woffinden i polski mistrz świata był trzeci. Wygrał Andreas Jonsson.

W trzecim biegu startował Jarosław Hampel. Polak miał trudnych rywali, m.in. aktualnego mistrza świata Grega Hancocka, ale zdecydowanie wygrał!

Piąty bieg to ostatnie miejsce Kasprzaka i drugie pewne zwycięstwo Mateja Zagara.

Po szóstym wyścigu ogromne pretensje do organizatorów miał Niels Kristian Iversen i bieg został rozegrany jeszcze raz. W powtórce wygrał rezerwowy Bartosz Zmarzlik!

Po wypadku Troya Batchelora, wyścig ósmy został przerwany. Szkoda, bo na prowadzeniu był Hampel. W powtórce najszybszy był Chris Harris. Drugi przyjechał Gollob, a dopiero trzeci Hampel.

Reklama

Na początku trzeciej serii defekt zaliczył Kasprzak.

W kolejny biegu Hampel pokonał trzech byłych mistrzów świata, a w 11. wyścigu Gollob na ostatnim okrążeniu stracił drugie miejsce.

Po 12. wyścigu nastąpiła długa przerwa. Nieoficjalnie mówiono o tym, że zawodnicy nie chcą kontynuować jazdy z powodu złego stanu toru. Po długich negocjacjach zdecydowano się przerwać zawody po trzech seriach i uznać wyniki po 12 biegach.

Żużlowcy wyjechali jeszcze na tor, aby pożegnać Golloba, dla którego był to ostatni start w cyklu Grand Prix.

"Tomasz Gollob, ikona światowego żużla zaznaczył, że PZM-ot i operator stadionu zrobili wszystko by to wydarzenie przeszło do historii. Podkreślił, że krytyczne oceniać można jedynie przygotowania ze strony firmy, która wybudowała tor. Gollob zaznaczył, że wina z pewnością nie leży po stronie polskiej" - czytamy w oświadczeniu organizatorów zawodów.

Justyna Kowalczyk ma żal do kibiców. Kliknij!

Wyniki:

1. Matej Zagar

2. Chris Harris

3. Jarosław Hampel

Punkty:

Greg Hancock (USA) 5 (2,1,2)

Krzysztof Kasprzak (Polska) 3 (3,0,d)

Nicki Pedersen (Dania) 3 (1,1,1)

Tai Woffinden (Wielka Brytania) 5 (2,1,2)

Matej Zagar (Słowenia) 8 (3,3,2)

Andreas Jonsson (Szwecja) 3 (3,d)

Chris Holder (Australia) 0 (0,0,w)

Jarosław Hampel(Polska) 7 (3,1,3)

Troy Batchelor (Australia) 0 (0, w,w)

Niels-Kristian Iversen (Dania) 7 (2,2,3)

Chris Harris (Wielka Brytania) 7 (1,3,3)

Jason Doyle (Australia) 4 (1,t,3)

Maciej Janowski(Polska) 3 (0,2,1)

Michael Jepsen Jensen (Dania) 5 (2,3,0)

Tomas H. Jonasson (Szwecja) 4 (0,2,2)

Tomasz Gollob (Polska) 4 (1,2,1)

Bartosz Zmarzlik (Polska - rezerwowy) 3 (3)

Piotr Pawlicki (Polska - rezerwowy) 1 (1)

Zobacz memy po GP Polski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy