Reklama

Reklama

Grand Prix, Euro i liga. Żużlowy weekend pełen fajerwerków

W nadchodzący weekend przerwę od jazdy robi PGE Ekstraliga, ale to wcale nie oznacza, że żużlowy kibic będzie mógł narzekać na nudę. Od piątku do niedzieli tradycyjnie mnóstw zawodów do obejrzenia w telewizji. Najważniejszy turniej w sobotę, czyli Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie też mała nowość, czyli pierwsza w historii odsłona Drużynowych Mistrzostw Europy.

Żużlowy weekend w telewizji

Żużlowy weekend startuje już w piątek. Rozpocznie się kwalifikacjami do Grand Prix Polski w Warszawie. Wieczorem z kolei kibice obejrzą hit eWinner 1. Ligi między Cellfast Wilkami Krosno a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Start zawodów o godzinie 20:30.

Prawdziwe fajerwerki zaczną się jednak w sobotę. To wtedy Polacy na czele z Bartoszem Zmarzlikiem staną na starcie warszawskiej rundy Grand Prix na Stadionie Narodowym. Wszyscy mocno liczymy na sukces biało - czerwonych. Tym bardziej, że w historii tych zawodów jeszcze nigdy Polak nie stanął na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Sporo dziać się będzie też w niedzielę. W tym dniu odbędą się trzy mecze eWinner 1. Lidze oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy w Poznaniu. To debiutujący turniej w żużlowym kalendarzu, który swą formułą ma nawiązywać do ulubionego przez kibiców Drużynowego Pucharu Świata. Polacy będą faworytami, chociaż konkurencja z pewnością spróbuje spłatać figla podopiecznym trenera Rafała Dobruckiego.

Gdzie obejrzeć żużel w telewizji?

Piątek (13 maja):

Grand Prix Polski w Warszawie: Kwalifikacje - godz. 17:00, Player

eWinner 1. Liga Żużlowa

Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz, godz. 20:30, Canal+ Sport 5

Sobota (14 maja):

Grand Prix Polski w Warszawie, godz. 19:00, TTV / Player

Niedziela (15 maja):

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Poznaniu, godz. 14:00, TVP Sport

eWinner 1. Liga Żużlowa:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik, godz. 16:30, Canal+ Sport 5

Aforti Start Gniezno - Trans MF Devils Landshut, godz. 16:30, Canal+ Online

Cellfast Wilki Krosno - Stelmet Falubaz Zielona Góra, godz. 19:15, Canal+ Sport 5

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy