Reklama

Reklama

GP Polski: Tomasz Gollob przełamie kiepską passę?

Na cztery turnieje przed końcem mistrzostw świata w jeździe na żużlu drugi w klasyfikacji generalnej Jarosław Hampel ma 22 punkty straty do prowadzącego Amerykanina Grega Hancocka. Przed sobotnim Grand Prix Polski w Toruniu trzeci jest Tomasz Gollob.

Hampel wyprzedził kolegę z reprezentacji po świetnym występie w Manilli, kiedy to dwa tygodnie temu zwyciężył w GP Skandynawii. Gollob natomiast odpadł z turnieju już po fazie zasadniczej, powiększając stratę do Hancocka do 28 punktów.

Gollob nieźle rozpoczął sezon, ale trzy ostatnie turnieje - w Cardiff, Terenzano i Manilli - były dla niego nieudane. Przez to praktycznie stracił szanse na obronę tytułu. Atutem Golloba jest to, że pozostałe imprezy odbędą się na lubianych przez niego torach naturalnych, w tym najbliższy w Toruniu (gdzie triumfował rok temu) i Gorzowie Wlkp.

Reklama

Szanse na dogonienie Amerykanina widzi natomiast Hampel, który przed rokiem na Moto Arenie zajął trzecie miejsce - za Rune Holtą i Gollobem. Zawodnik Unii Leszno znajduje się w świetnej dyspozycji, co udowodnił w Manilli. Poza tym zawsze podkreślał, że tor w Toruniu wyjątkowo mu odpowiada.

Dwójka Polaków znajdująca się na podium klasyfikacji generalnej musi także uważać na goniących ich rywali, którzy mają do nich małą stratę. Australijczyk Jason Crump, Szwed Andreas Jonsson i Rosjanin Emil Sajfutdinow do Golloba tracą tylko po cztery oczka, a do Hampela po 10.

Z występu w Toruniu zrezygnował z powodów zdrowotnych 13. w klasyfikacji Janusz Kołodziej. Zastąpi go Szwed Magnus Zetterstroem.

Pod znakiem zapytania stoi również start Duńczyka Nickiego Pedersena. Trzykrotny mistrz świata odniósł kontuzję kolana i jeśli w sobotę wystąpi, to przy silnych środkach przeciwbólowych.

Klasyfikacja generalna MŚ:

1. Greg Hancock (USA) 104 pkt

2. Jarosław Hampel (Polska) 82

3. Tomasz Gollob (Polska) 76

4. Jason Crump (Australia) 72

5. Andreas Jonsson (Szwecja) 72

6. Emil Sajfutdinow (Rosja) 72

7. Chris Holder (Australia) 70

8. Kenneth Bjerre (Dania) 66

9. Nicki Pedersen (Dania) 59

10. Fredrik Lindgren (Szwecja) 55

11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 48

12. Chris Harris (W. Brytania) 43

13. Janusz Kołodziej (Polska) 39

14. Rune Holta (Polska) 33

15. Thomas H. Jonasson (Szwecja) 17

16. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 12

17. Artiom Łaguta (Rosja) 11

18. Matej Zagar (Słowenia) 9

19. Scott Nicholls (W. Brytania) 5

20. Damian Baliński (Polska) 4

21. Matej Kus (Czechy) 3

22. Mikkel B. Jensen (Dania) 2

Pozostałe turnieje GP:

10 września - Vojens (Dania)

24 września - Gorican (Chorwacja)

8 października - Gorzów Wlkp. (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama