Reklama

Reklama

Gollob za rok może wywalczyć tytuł

Andrzej Huszcza, który do 2007 roku był najstarszym czynnym żużlowcem na świecie (ur. 10 marca 1957 roku), cieszy się z wicemistrzostwa świata Tomasza Golloba i wróży mu zdobycie złotego medalu w następnym sezonie.

- Tomek ma doświadczenie, jest sprawny fizycznie i za rok ma szansę na tytuł mistrzowski - powiedział.

Reklama

W sobotę Tomasz Gollob wywalczył drugi w karierze srebrny medal cyklu Grand Prix. Poprzednio dokonał tego w 1999 roku. - Cały czas wierzę, że zdobędę ten najcenniejszy medal. Dlaczego za rok nie miałoby być złoto - powiedział polski żużlowiec, który w tym roku skończył 38 lat.

- Tomek to rutyniarz, wciąż utrzymuje się w czołówce. To nie wiek tu decyduje, ale jego olbrzymie doświadczenie. Nie ma, co ukrywać, szansa na złoty medal dla Tomka wciąż jest - dodał Huszcza. - Jest wielu młodszych zawodników, którzy jednak jeżdżą dużo gorzej od Golloba, nie mają jego techniki jazdy. Idzie nowa fala, pojawiają się młodzi żużlowcy, ale ich sukcesy często są jednorazowe, bo brawura jest złym doradcą.

Huszcza to żywa legenda polskiego żużla. Karierę rozpoczął w 1975 roku, gdy jako 18-latek uzyskał licencję na zielonogórskim torze. Z klubem z Zielonej Góry związany był przez 30 lat. Dopiero po sezonie w 2005 roku postanowił przyjąć ofertę nowo powstałej drużyny PSŻ Poznań, z którą awansował do I ligi. W krajowej rywalizacji osiągnął niemal wszystko. Był indywidualnym (1982 r.) i czterokrotnym drużynowym mistrzem Polski. Trzykrotnie zdobywał złote medale w MP par klubowych. Łącznie wywalczył ponad 20 medali.

W czasach kariery przylgnął do niego pseudonim "Tomek". - To jednak nie ma nic wspólnego z Tomkiem Gollobem. Jurek Rembas mnie tak kiedyś nazwał i to już zostało - wyjaśnił Huszcza. 12 grudnia 2007 postanowił zakończyć starty. Od 2008 jest trenerem szkółki klubu z Zielonej Góry. - Spod mojej ręki wyszło w tym roku czterech młodych żużlowców, którzy zdali licencje, ale przed nimi daleka droga - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Gollob | doświadczenie | medal | gollob

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje