Reklama

Reklama

Gollob: Jestem za młody, by kończyć karierę

Indywidualny i drużynowy mistrz świata w jeździe na żużlu 39-letni Tomasz Gollob (Stal Gorzów) uważa, że jest za młody, by kończyć karierę. Jego zdaniem przedwcześnie uczynił to Adam Małysz. - Mógł jeszcze kilka lat z powodzeniem latać na nartach - powiedział.

- Kiedyś nie mogłem się opędzić od pytania czy będę mistrzem świata. Zawsze odpowiadałem, że będę, a kiedyś na odczepne odparłem nawet, że w dniu, gdy zdobędę tytuł, ogłoszę koniec kariery. Teraz jednak, gdy spełniło się moje marzenie, nie myślę o końcu kariery. Jestem na to za młody. Mam 39 lat i ciągle czuję się młody - wyjawił podczas spotkania promującego żużel w Szczecinie.

Zaznaczył, że wszystko ma swój koniec i kariera zawodnika także, ale pomyśli o tym, gdy będzie miał 45 lat.

- W tym roku już jeden Polak zadeklarował koniec. Uważam, że przedwcześnie, bo Adam Małysz mógł jeszcze kilka lat z powodzeniem latać na nartach. Ja kocham jeździć na motocyklach i nie zamierzam zaprzestać. Chcę obronić mistrzostwo świata. I nie dlatego, że jestem pazerny. Po prostu czuję się przygotowany na zdobycie kolejnego tytułu - mówił Gollob.

Reklama

Przyznał także, że jego celem na ten sezon jest złoty medal drużynowych mistrzostw Polski ze Stalą Gorzów.

- Dwa lata temu przegraliśmy ligę, bo doznałem urazu. Rok temu - dlatego, że Nicki Pedersen miał kontuzję. Jeśli ominą nas nieszczęścia, możemy osiągnąć finał, bo mamy drużynę mocniejszą niż w ubiegłym sezonie - stwierdził Gollob.

Gollob i prezes Stali Władysław Komarnicki zapraszali szczecinian do wizyt na stadionie w Gorzowie, którego uroczyste otwarcie po modernizacji zaplanowano na 8 kwietnia. Na trybunach będzie 15 250 miejsc siedzących i dodatkowo 3000 stojących.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje