Reklama

Reklama

​Gdzie finały SEC? Reprezentant Polski zdradził tajemnicę

Przedstawiciele toruńskiej firmy One Sport, promotora żużlowych mistrzostw Europy, przyzwyczaili kibiców, że po kolei odkrywają karty dotyczące lokalizacji finałowych turniejów SEC. Tym razem nie udało się wszystkiego utrzymać w tajemnicy, bo wszystkie szczegóły zdradził... jeden z reprezentantów Polski.Patryk Dudek na swoim profilu facebookowym przedstawił wczoraj swój rozkład jazdy na cały sezon 2022, przy okazji potwierdzając plotki dotyczące lokalizacji wszystkich tegorocznych finałów mistrzostw Europy.


Dotychczas oficjalnie wiedzieliśmy tylko, że jedna z rund odbędzie się w Rybniku, a druga na niemieckim torze w Guestrow. Dzięki reprezentantowi Polski poznaliśmy pełny kalendarz.


Finały SEC rozpoczną się zatem 2 lipca na torze w Łodzi. Drugi turniej zaplanowano na 6 sierpnia w Guestrow, trzeci (3 września) odbędzie się w Rybniku, a decydujący, czwarty w czeskich Pardubicach (23 września).

Reklama

Łódź i Pardubice zadebiutują


Guestrow i Rybnik dość regularnie goszczą turnieje finałowe SEC, dla Łodzi i Pardubic natomiast będą to pierwsze tego typu imprezy.

Dudek jest jednym z dwóch reprezentantów Polski, który ma zapewniony start w finałowym cyklu. Drugim jest Piotr Pawlicki. Obok nich pewni udziału w mistrzostwach Starego Kontynentu są również: Mikkel Michelsen, Leon Madsen i Daniel Bewley.

O kolejnych pięć miejsc w finałach żużlowcy powalczą w turnieju SEC Challenge, który odbędzie się 18 czerwca w słoweńskim Krsko. Stawkę uzupełni pięciu zawodników ze stałymi "dzikimi kartami" przyznanymi przez FIM Europe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama