Reklama

Reklama

Fuksiarze! Wygrali pierwszy raz, teraz idą na zakupy

Texom Stal Rzeszów wygrała (30:28) w niecodziennych okolicznościach pierwszy mecz w tym sezonie z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Po zwycięstwie w 10. biegu wyszła na dwupunktowe prowadzenie i wtedy sędzia przerwał spotkanie, bo mocniej zaczął padać deszcz. Teraz Stal idzie na zakupy, bo na szczęściu daleko nie zajedzie, a kolejne spotkania pokazują, że zespół ma spore braki.

Stal kupuje od Stali i wygrywa

Po trzech porażkach z rzędu Texom Stal wygrała pierwsze spotkanie w tym sezonie i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. W Rzeszowie nie ma jednak szału, a działacze idą na zakupy. Lada dzień mają ściągnąć Timo Salonena z Moje Bermudy Stali Gorzów. To objawienie Ekstraligi U-24. Z nim Texom Stal powinna być mocniejsza.

Rzeszowianie jednego zawodnika z Gorzowa już ściągnęli. Chodzi o Marcusa Birkemose, który zaliczył drugi mecz w nowym zespole i okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Texom Stali.

Birlkemose z kłopotami wchodził w ten sezon, bo musiał nadrabiać zaległości. Fizycznie jest gotowy. Mecz z OK Bedmet Kolejarzem zaczął od dwóch trójek, potem było już jednak gorzej. Duńczykowi nie zabrakło siły. Miał natomiast kłopot z dobraniem odpowiednich przełożeń. Nie zna jeszcze zbyt dobrze rzeszowskiego toru. Jechał na nim dopiero drugi raz. Inna sprawa, że jak Birkemose marzy o dużej karierze, to silniki Briana Kargera musi odstawić. Na drugą ligę wystarczą, ale wyżej może być z nimi problem.

Reklama

Texom Stal - OK Bedmet Kolejarz 30:28

Texom Stal Rzeszów:  9. Paweł Miesiąc 5 (2,2,1); 10. Kevin Woelbert 1 (1,0,-); 11. Hubert Łęgowik 5 (0,3,2); 12. Eduard Krcmar 4+1 (1*,0,3); 13. Dawid Lampart 5 (2,w,3); 14. Marcus Birkemose 7 (3,3,1,0); 15. Mateusz Majcher 3 (2,1).

Bedmet OK Kolejarz Opole: 1. Bartłomiej Kowalski 11 (3,2,3,3); 2. Oskar Polis 4+2 (0,2*,2*); 3. Zastępstwo zawodnika; 4. Adrian Cyfer 4+1 (1,2,1*,0); 5. Jacob Thorssell 8 (3,3,2,w); 6. Jakub Poczta  0 (w,w,ns); 7. Petr Chlupac 1 (w,1).


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama