Reklama

Reklama

Fogo Unia Leszno - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 57:33

Fogo Unia Leszno pokonała Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa 57:33 w 9. rundzie żużlowej PGE Ekstraligi.

Rozpoczęło się sensacyjnie - kapitalnie ze startu wyszli Karol Baran oraz Leon Madsen i leszczyńska para Peter Kildemand - Emil Sajfutdinow przegrała 1-5. Faworyci w następnym biegu zaczęli odrabiać straty, a po piątym wyścigu prowadzili już 19:11.

Reklama

Emocje przyniósł kolejny bieg. Najlepszy na starcie był Sebastian Ułamek, ale szybko wyprzedził go Janusz Kołodziej. Za ich plecami trwała walka o punkt pomiędzy Matejem Żagarem i Bartoszem Smektałą. Żużlowiec gospodarzy wyprzedził Słoweńca i mocno naciskał Ułamka, ale doświadczony zawodnik Włókniarza obronił się przed atakami 18-latka.

Przed dziesiątym biegiem, przy stanie 21:33, trener gości zdecydował się na skorzystanie z rezerwy taktycznej, lecz para Grzegorz Zengota - Piotr Pawlicki nie dała szans Holcie i Polisowi.

W dwunastym wyścigu ambitną walkę z Piotrem Pawlickim stoczył Oskar Polis. Żużlowiec Włókniarza wygrał start, ale Pawlicki sprytnym atakiem po wewnętrznej przedarł się na prowadzenie. Polis próbował do końca i w pewnym momencie był nawet przed rywalem, ale lider Unii nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i "Byki" prowadziły już 47:25.

Ciekawy przebieg miał pierwszy bieg nominowany. Sajfutdinow przeszkodził Zengocie na pierwszym łuku i częstochowska para Ułamek - Holta uciekła rywalom. Rosjanin szybko dopadł przeciwników, a za jego plecami Holta broniąc się przed atakiem Zengoty, wywiózł go daleko pod bandę. Żużlowiec Unii był jednak szybszy i wyprzedził Holtę po wewnętrznej, a po chwili to Zengota wywiózł Holtę i ten upadł na tor. Wyścig przerwano i sędzia wykluczył z powtórki zawodnika Włókniarza.

Ułamek najlepiej wystartował, ale upadł na pierwszym łuku, podcinając przy tym Sajfutdinowa. Ułamek przeprosił Rosjanina, a sędzia nakazał kolejną powtórkę w trzyosobowym składzie. Ułamek znów dobrze wystartował, ale rozpędzony Zengota wyprzedził go atakiem po szerokiej. Sajfutdinow walczył do końca i niewiele brakowało, a wyprzedziłby zawodnika z Częstochowy.

Na ostatnich metrach ostatniego wyścigu widownię rozgrzał Piotr Pawlicki. Prowadził, lecz przy wyjściu z ostatniego wirażu pojechał bardzo szeroko i zaatakował go Madsen. Żużlowiec Unii ściął jednak do krawężnika i odzyskał prowadzenie tuż przed kreską.

MZ

Fogo Unia Leszno - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 57:33

Fogo Unia Leszno: Piotr Pawlicki 14 (3,3,2,3,3), Janusz Kołodziej 12 (3,3,3,3,0), Grzegorz Zengota 11 (1,2,3,2,3), Emil Sajfutdinow 8 (0,3,3,1,1), Dominik Kubera 5 (3,2,0), Peter Kildemand 4 (1,1,0,2), Bartosz Smektała 3 (1,1,1).

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa: Rune Holta 8 (1,2,1,3,w,1), Leon Madsen 7 (2,1,2,0,2), Sebastian Ułamek 7 (0,2,2,1,2), Karol Baran 4 (3,0,1,0), Oskar Polis 4 (2,d,0,2), Matej Zagar 3 (2,0,1,0), Michał Gruchalski 0 (0,0).

Najlepszy czas dnia uzyskał Karon Baran - 61,97 s - w pierwszym wyścigu. Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno). Widzów ok. 8 tys.

Żużel - Tabela Ekstraligi

Fogo Unia Leszno14110
Moje Bermudy Stal Gorzów1480
Betard Sparta Wrocław1472
RM Solar Falubaz Zielona Góra1481
Eltrox Włókniarz Częstochowa1462
Motor Lublin1480
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje