Reklama

Reklama

FIM wyróżniła Patryka Dudka

Mistrz świata juniorów w jeździe na żużlu Patryk Dudek odebrał nagrodę dla Odkrycia Roku podczas gali Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) w Monte Carlo. Za największą osobowość został uznany mistrz świata w klasie MotoGP Hiszpan Marc Marquez.

"Można powiedzieć, że to był taki polski wieczór (uroczystość skończyła się po północy - przyp. red). Ja odebrałem dyplom za zwycięstwo naszych żużlowców w Drużynowym Pucharze Świata, Dudek także za swój złoty medal, a Tadeusz Błażusiak za trzecie mistrzostwo świata w SuperEnduro" - powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano 20-letniego Marqueza, który w debiutanckim sezonie w MotoGP zdobył mistrzostwo świata. W 2010 roku osobowością roku FIM został uznany Tomasz Gollob.


Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy