Reklama

Reklama

Falubaz Zielona Góra pozyskał Kenniego Larsena

Falubaz Zielona Góra pozyskał kolejnego żużlowca. Roczny kontrakt podpisać ma Duńczyk Kenni Larsen.

Trener Falubazu Marek Cieślak nie ukrywa, że od początku zachęcał władze klubu do zakontraktowania tego żużlowca.

- Optowałem za tym zawodnikiem od początku. Już w 2015 roku chciałem go ściągnąć do Ostrowa Wlkp. Ma bardzo dobrą średnią - 2,37 w domu, na wyjazdach miał słabszą po złamaniu nogi. To taki 'domowy zawodnik', wielokrotnie udowodnił, że u siebie jeździ fantastycznie. Myślę, że szybko przystosuje się do toru w Zielonej Górze i będzie ważnym ogniwem zespołu - powiedział Cieślak.

W sezonie 2014 Larsen był trzecim zawodnikiem pierwszej ligi ze średnią biegową na poziomie 2,451 punktu. Tak dobre wyniki zostały nagrodzone - Duńczyk otrzymał ofertę przedłużenia umowy i reprezentowania barw Stali Rzeszów po powrocie tej drużyny do ekstraligi.

Reklama

Miniony rok nie był jednak do końca udany dla niego. Z powodu kontuzji wystąpił w ośmiu spotkaniach w barwach Stali. Nie przeszkodziło mu to jednak być silnym punktem zespołu, szczególnie na własnym torze, gzie miał średnią biegową 2,375 pkt.

27-letni Larsen trenuje sport żużlowy od 11. roku życia. Początkowo ścigał się na miniżużlu. W 2005 roku zadebiutował w oficjalnych zawodach żużlowych, startując w duńskiej superlidze. Pierwszy kontrakt z polskim klubem podpisał w 2011 roku.

Po sezonie spędzonym w Krakowie przeniósł się do Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejny rok spędził w Łodzi, skąd trafił do Rzeszowa, gdzie jeździł przez ostatnie dwa lata.

- To bardzo dobry transferowy strzał. Przede wszystkim Larsen jest młody. Nikt nam teraz nie zarzuci, że zakładamy w zespole ZBoWiD, z tych najbardziej doświadczonych jestem tylko ja i +Protas+ (Piotr Protasiewicz), ale my się bardzo młodo czujemy i jeszcze wiele możemy osiągnąć - dodał Cieślak.

Ważne kontrakty z Falubazem mają seniorzy: Protasiewicz, Jarosław Hampel i Patryk Dudek. Po ostatnich ruchach transferowych dołączą do nich: Australijczyk Jason Doyle, Ukrainiec Andrij Karpow i Larsen. Z juniorów Cieślak będzie miał do dyspozycji Krystiana Pieszczka i Sebastiana Niedźwiedzia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje