Reklama

Reklama

Falubaz szuka wzmocnień po kontuzji Piotra Protasiewicza

W obliczu kontuzji Piotra Protasiewicza sytuacja kadrowa zespołu ekstraligi żużlowej Ekantor. pl Falubaz Zielona Góra wygląda na tyle słabo, że działacze rozglądają się za wzmocnieniami.

Protasiewicz upadł na tor w ósmym biegu meczu Indianerny Kumla z Rospiggarną Hallstavik w lidze szwedzkiej. Po kompleksowych badaniach okazało się, że Polak ma złamany obojczyk. Kapitan Ekantor. pl Falubazu przeszedł już operację zespolenia kości i wkrótce będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Jednak obecnie trudno prognozować, kiedy doświadczony zawodnik wróci do ścigania.

To oznacza spore kłopoty dla zielonogórskiego klubu. Trener Marek Cieślak ma na ten moment do dyspozycji trzech zdrowych seniorów - Patryka Dudka, Andrieja Karpowa i Jasona Doyle’a. Aleksander Łoktajew odbywa karę rocznego zawieszenia za wykrycie w jego organizmie niedozwolonej substancji, Kenni Larsen przechodzi rehabilitację po postrzeleniu w głowę, a przyszłość Jarosława Hampela to wciąż niewiadoma.

Reklama

Hampel w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od wielu miesięcy wyjechał na tor. Reprezentant Polski wciąż rehabilituje się po złamaniu nogi i nawet, jeśli już wróci do ścigania, to jego forma jest znakiem zapytania.

- Nie mam problemu z czuciem motocykla, ale nie ukrywam, że w nodze odczuwam ból, jest też słabsza. Muszę cały czas dużo trenować i pracować, wykorzystać ten czas maksymalnie - podkreślił zawodnik.

W obliczu problemów kadrowych Ekantor. pl Falubaz będzie sondował rynek pod kątem ewentualnych wzmocnień.

- Okienko otwiera się 15 maja i nie wykluczamy, że zakontraktujemy jakiegoś zawodnika. Na razie rozglądamy się po rynku i czekamy na wieści od Piotra - powiedział Marcin Grygier, rzecznik prasowy.

Najbliższy mecz w PGE Ekstralidze Ekantor. pl odjedzie 22 maja - wtedy zmierzy się ze Stalą Gorzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje