Reklama

Reklama

Enea Ekstraliga: Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 26:64

W ostatnim meczu u siebie żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże przegrali z Grupą Azoty Unia Tarnów 26:64. Była to najwyższa porażka poniesiona w tym sezonie przez wszystkie zespoły ekstraligi na własnym stadionie.

Ten wynik oznacza, że gdańszczanie stracili już szansę na dogonienie KantorOnline Włókniarz Częstochowa i zostali zdegradowani do pierwszej ligi.

Reklama

W Tarnowie Wybrzeże przegrało aż 27:63, ale na własnym torze poniosło jeszcze wyższą porażkę. Gospodarze przyjęli w tych spotkaniu wariant oszczędnościowy i pojechali bez czterech podstawowych żużlowców - Szwedów Thomasa Jonassona i Fredrika Lindgrena, Duńczyka Leona Madsena oraz najlepszego młodzieżowca, Krystiana Pieszczka.

Dzięki temu w ekstralidze zadebiutował Aureliusz Bieliński - 17-letni wychowanek gdańskiego klubu wyraźnie odstawał jednak od innych zawodników i nie zdobył punktu. W takim samym zestawieniu beniaminek ekstraligi ma również stawić się w ostatnim meczu w Toruniu z Unibaksem.

W zespole gości zabrakło natomiast kontuzjowanego Krzysztofa Buczkowskiego, którego zastąpił 20-letni Mateusz Borowicz. Tarnowianie wygrali aż 11 wyścigów, z czego osiem podwójnie.

Początek był jednak zaskakujący, bo Artur Mroczka okazał się szybszy od Martina Vaculika, dzięki czemu gospodarze zremisowali pierwszy wyścig 3:3. 25-letni gdańszczanin tak jak rozpoczął ten mecz, tak go zakończył - w ostatnim starcie po zaciętej walce okazał się lepszy od Janusza Kołodzieja i Artioma Łaguty.

Większe zagrożenia od rywali goście stanowili czasami dla siebie - w ósmym biegu na pierwszym łuku na torze leżało dwóch tarnowian. Ernest Koza, któremu zarzuciło motocykl, zajechał drogę Vaculikowi. 20-letni żużlowiec został wykluczony z powtórki, ale osamotniony Słowak bez problemów pokonał Renata Gafurowa i Dominika Kossakowskiego.

Ostatniemu występowi Wybrzeża na własnym stadionie towarzyszyła fatalna frekwencja - konfrontację z liderem ekstraligi obejrzało zaledwie 800 widzów.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 26:64

Renault Zdunek Wybrzeże: Artur Mroczka 10 (3,2,1,1,3), Marcel Szymko 5 (1,2,0,1,1), Renat Gafurow 5 (1,t,2,2), Dominik Kossakowski 4 (1,2,d,1,0), Cyprian Szymko 1 (0,0,1,0), Patryk Beśko 1 (0,1,d,0), Aureliusz Bieliński 0 (0,u,0,0).

Grupa Azoty Unia: Martin Vaculik 14 (2,3,3,3,3), Janusz Kołodziej 14 (3,3,3,3,2), Artiom Łaguta 12 (3,2,3,3,1), Greg Hancock 11 (2,3,2,2,2), Kacper Gomólski 6 (3,1,2), Mateusz Borowicz 4 (2,d,2), Ernest Koza 3 (1,1,w,1).

Sędziował Leszek Demski (Ostrów Wlkp.). Najlepszy czas dnia - Artur Mroczka (Wybrzeże) w 1. wyścigu - 64,06 s. Widzów 800. Punkt bonusowy dla Unii.

Dowiedz się więcej na temat: Wybrzeże Gdańsk | Unia Tarnów | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama