Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa - zawodnicy Unibaksu Toruń przygotowują się do sezonu

Żużlowcy Unibaksu Toruń przygotowują się do nowego sezonu. Aktualnie odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe ale już na początku lutego podopieczni trenera Jana Ząbika wyjadą na obóz do Szklarskiej Poręby. Pierwsze starty planowane są na marzec.

Zawodnicy toruńskiego klubu trenują pięć razy w tygodniu. Zajęcia odbywają się w hali i na lodowisku pod okiem trenerów od przygotowania ogólnorozwojowego. Kolejnym etapem będzie obóz w Szklarskiej Porębie, na który torunianie wyjadą 5 lutego.

Reklama

"Wszyscy zawodnicy trenują na pełnych obrotach i nikt nie narzeka na urazy. Już 5 lutego wyjeżdżamy na tygodniowy obóz do Szklarskiej Poręby, który pozwoli zawodnikom na jeszcze lepsze dotlenienie organizmów. Oprócz klasycznych zjazdów mamy w planach treningi biegowe w Jakuszycach. W przypadku braku śniegu będziemy korzystali z nartostrad w pobliskim Harrachovie. A po powrocie z obozu planujemy już treningi na crossie, jeśli oczywiście pogoda nam na to pozwoli" - poinformował menedżer Sławomir Kryjom na oficjalnej stronie klubu.

Część zawodników do sezonu będzie się przygotowywać indywidualnie. Wśród nich są Emil Sajfutdinow, Tomasz Gollob oraz Adrian Miedziński, którzy swoją formę szlifować będą w Hiszpanii.

Jazdy na motocyklach żużlowych planowane są na 12-13 marca. Żużlowcy Unibaksu już od kilku lat, dzięki częściowemu zadaszeniu stadionu, mają możliwość jako pierwsi rozpocząć treningi na torze. Jeżeli jednak warunki atmosferyczne nie będą korzystne, zawodnicy wyjadą na kilka dni do chorwackiego Gorican.

Sezon żużlowcy Unibaksu Toruń rozpoczną 13 kwietnia w Gdańsku.


Dowiedz się więcej na temat: Unibax Toruń | żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy