Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. Woffinden poleciał do Polski prywatnym odrzutowcem

Trzykrotny mistrz świata w jeździe na żużlu Tai Woffinden poleciał do Polski prywatnym odrzutowcem podstawionym przez jego sponsora, aby przygotowywać się do startu w ekstralidze w barwach Betardu Sparty Wrocław. Brytyjczyk będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

Woffinden planował przybyć do Polski drogą lądową, ale nie otrzymał pozwolenia na tranzyt przez Francję.

Reklama

W tej sytuacji, z powodu braku rejsowych lotów z Anglii do Polski, dotarcie do Wrocławia i przejście kwarantanny przed planowanym na koniec miesiąca rozpoczęciem treningów byłoby trudne. Z kłopotów wybawił go sponsor, firma ATPI, zapewniając prywatny samolot.

"Na dzień przed planowaną podróżą otrzymałem od strony francuskiej odmowę wjazdu. Bez wsparcia ATPI nie byłoby możliwe dotarcie na czas do Polski, bardzo dziękuję tej świetnej firmie. Czas iść do pracy..." - powiedział Woffinden cytowany na stronie organizatorów mistrzostw świata speedwaygp.com.

Opóźniony z powodu pandemii koronawirusa sezon ekstraligi ma ruszyć 12 czerwca. Z powodu przepisów o kwarantannie zawodnicy nie będą mogli opuszczać Polski do zakończenia rozgrywek, pod groźbą rozwiązania kontraktu.

krys/ wkp/

Dowiedz się więcej na temat: Tai Woffinden | żużel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje