Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Włókniarz Częstochowa - Wybrzeże Gdańsk 55:35

W meczu drużyn żużlowych KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa pokonał Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 55:35.


W meczu drużyn borykających się z dużymi problemami organizacyjno-finansowymi i zamykającymi tabelę ekstraligi lepsi okazali się częstochowianie, którzy wystąpili w optymalnym obecnie składzie. Natomiast w drużynie Wybrzeża zabrakło Leona Madsena i Thomasa H. Jonassona, chociaż obaj Skandynawowie mieli wystąpić w Częstochowie. Trener Wybrzeża Piotr Szymko nie krył rozgoryczenia z powodu ich absencji w najważniejszym dla gdańszczan meczu sezonu. Porażka Wybrzeża w Częstochowie oznacza bowiem w praktyce degradację tego zespołu do 1. ligi.Goście mimo braku dwóch podstawowych zawodników pojechali bardzo ambitnie i stawili Włókniarzowi duży opór. Dwa pierwsze biegi były remisowe, jednak cztery następne wygrali gospodarze, w tym dwa podwójnie i prowadzili po nich 24:12.

Reklama

Szczególnie interesujący był bieg piąty, w którym po pierwszym okrążeniu czwórkę zawodników dzieliły minimalne różnice, a prowadził Artur Mroczka. Później jednak spadł on na trzecią pozycję, wyprzedzony przez najlepszego zawodnika meczu Michaela Jepsena Jensena i Mirosława Jabłońskiego.

Gościom udało się wygrać po 4:2 bieg siódmy i ósmy, a indywidualnie zwyciężali w nich Fredrik Lindgren i Mroczka. Mroczka wygrał również bieg dziewiąty, w którym pokonał Jabłońskiego i Rune Holtę oraz jedenasty, w którym zostawił za sobą Jabłońskiego i Petera Kildemanda. Oba te wyścigi zakończyły się remisami, ale w 10., 12. i 13. wygrywali gospodarze i przed biegami nominowanymi prowadzili 48:30.

Również bieg 14. dał sukces gospodarzom, a najlepszy okazał się w nim Holta. W ostatnim biegu groźny upadek odnotował Kildemand, ale na szczęście nic poważniejszego mu się nie stało, choć jako sprawca przerwania wyścigu został wykluczony z powtórki. W niej Jensen potwierdził swoją klasę, wygrywając z dwójką najlepszych w tym meczu zawodników Wybrzeża Lindgrenem i Mroczką, co dało gospodarzom zwycięstwo różnicą 20 pkt.

KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 55:35

KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa: Michael Jepsen Jensen 18 (3,3,3,3,3,3), Rune Holta 13 (3,2,2,1,2,3), Peter Kildemand 11 (3,3,2,2,1,w), Mirosław Jabłoński 7 (0,2,t,2,2,1), Hubert Łęgowik 3 (1,1,1), Artur Czaja 3 (2,1,0,0).

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Artur Mroczka 13 (2,1,3,3,3,1), Fredrik Lindgren 11 (2,2,3,1,1,2), Krystian Pieszczek 8 (3,1,0,2,2), Renat Gafurow 2 (1,0,1,d,0,d), Marcel Szymko 1 (1,0,0,0,-), Cyprian Szymko 0 (w,-,-,-), Dominik Kossakowski 0 (0,0,-).

Najlepszy czas dnia Michael Jepsen Jensen - 65,47 w trzecim wyścigu. Sędzia: Piotr Lis (Lublin). Widzów 7˙000. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje