Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Włókniarz Częstochowa kompletuje skład

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa, który przyjął zaproszenie władz ekstraligi i zamierza wystartować w tej klasie rozgrywkowej w roku 2017, kompletuje kadrę na przyszłoroczny sezon. Kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z tym klubem jest Andreas Jonsson.

Szwed, który we wrześniu skończył 36 lat, związał się z Włókniarzem roczną umową. W minionym sezonie reprezentował Falubaz Zielona Góra. We Włókniarzu startował już w latach 2002-2003 i w drugim roku startów pod Jasną Górą walnie przyczynił się do zdobycia przez częstochowian złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

Reklama

Kolegami Jonssona we Włókniarzu będą dwaj inni zawodnicy z tamtej drużyny: 43-letni Norweg z polskim paszportem i licencją Rune Holta (który już wcześniej zdecydował się na powrót do częstochowskiego klubu, a poprzednio reprezentował ROW Rybnik) i 40-letni wychowanek Włókniarza - Sebastian Ułamek (przedłużył dotychczasową umowę).

Do Włókniarza dołączył też 33-letni Słoweniec Matej Zagar (ostatnio Stal Gorzów), który był zawodnikiem Włókniarza w roku 2006, ale ani razu nie wystartował w jego barwach.

Natomiast zupełnie nowym reprezentantem częstochowskich "Lwów" będzie 28-letni Duńczyk Leon Madsen (ostatnio Unia Tarnów).

Dowiedz się więcej na temat: Włókniarz Częstochowa | żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje