Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: w niedzielę koniec fazy zasadniczej

W niedzielę zakończy się faza zasadnicza ekstraligi żużlowej. Przed 18. kolejką pozostają dwie podstawowe niewiadome - kto uzupełni stawkę półfinalistów, oraz który zespół, oprócz Polonii Bydgoszcz i Startu Gniezno, spadnie do pierwszej ligi.

Pewne walki o medale są już Stelmet Falubaz Zielona Góra, Dospel Włókniarz Częstochowa oraz Unibax Toruń. O czwarte miejsce walczą Unia Tarnów, oraz mające od niej punkt mniej Fogo Unia Leszno i Stal Gorzów Wlkp. Te dwie ostatnie drużyny w niedzielę spotkają się ze sobą, a tarnowian czeka trudny mecz u siebie z Unibaksem Toruń.

Reklama

Jeśli nawet Unia Tarnów wygra, to raczej tylko za dwa punkty, ponieważ w Toruniu gospodarze wysoko zwyciężyli 57:33 i bonus mają raczej pewny. W tej sytuacji szansa na półfinał otwiera się przed Unią Leszno i Stalą Gorzów.

Bardzo blisko utrzymania jest Marma Rzeszów, mająca punkt więcej od ósmej w tabeli Sparty Wrocław. W 18. kolejce oba zespoły będą miały za rywali spadkowiczów - Marma Polonię Bydgoszcz, a Betard Start Gniezno.

Program meczów 18. kolejki (wszystkie w niedzielę):

Betard Sparta Wrocław - Lechma Start Gniezno (16.00)

pierwszy mecz 41:49

Fogo Unia Leszno - Stal Gorzów Wlkp. (16.00) transmisja w nSporcie

pierwszy mecz 47:43

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - PGE Marma Rzeszów (16.00)

pierwszy mecz 42:48

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Dospel Włókniarz Częstochowa (18.30) transmisja w nSporcie

pierwszy mecz 48:42

Unia Tarnów - Unibax Toruń (18.30)

pierwszy mecz 33:57

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje