Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: w 3. kolejce powtórka finału 2013

W niedzielnym meczu 3. kolejki żużlowej ekstraligi spotkają się dwa najlepsze zespoły ubiegłego sezonu - Falubaz Zielona Góra i Unibax Toruń. To mecz z podtekstami, bo finał w 2013 roku zakończył się skandalem, gdy Unibax odmówił przystąpienia do rewanżu.

Falubaz zdobył tytuł w niecodziennych okolicznościach. Pierwsze spotkanie, u siebie, torunianie wygrali 46:43, ale domagali się przełożenia rewanżu, argumentując to osłabieniem zespołu (m.in. dzień wcześniej groźnej kontuzji doznał Tomasz Gollob). Gdy władze ligi się na to nie zgodziły, żużlowcy Unibaksu opuścili stadion w Zielonej Górze i pojechali do domu. Wywołało to skandal w środowisku żużlowym, domagano się nawet degradacji toruńskiego klubu, ale ostatecznie został on ukarany dużą grzywną finansową i odjęciem ośmiu punktów w tegorocznych rozgrywkach.

Reklama

Teraz torunianie wracają do Zielonej Góry, już z Gollobem. Jak poinformował portal kibiców Falubazu, miejscowy klub nie zamierza natomiast sprzedawać biletów na to spotkanie władzom Apatora, w tym jego właścicielowi Romanowi Karkosikowi.

Jak na razie obu zespołom wiedzie się w lidze ze zmiennym szczęściem, zanotowały zwycięstwo i porażkę. Apator zamyka jednak tabelę z ujemną liczbą punktów.

Do spotkania na szczycie dojdzie w Tarnowie, gdzie zmierzą się dwa zespoły z kompletem punktów - Unia będzie podejmować Stal Gorzów Wlkp. Najmocniejszym punktem zespołu gości powinien być świetnie spisujący się w tym sezonie lider mistrzostw świata Krzysztof Kasprzak. Z kolei gospodarze liczą przede wszystkim na Martina Vaculika, Janusza Kołodzieja i Grega Hancocka.

W pozostałych meczach kolejki Betard Sparta Wrocław spotka się z Fogo Unią Leszno, a Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie KantorOnline Włókniarz Częstochowa.

Program meczów 3. kolejki, wszystkie w niedzielę:

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno (godz. 16.30)

Grupa Azoty Unia Tarnów - Stal Gorzów Wlkp. (16.30) - transmisja w nSporcie

SPAR Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń (19.00) - transmisja w nSporcie

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - KantorOnline Włókniarz Częstochowa (19.00)

Dowiedz się więcej na temat: żużlowa ekstraliga | Falubaz Zielona Góra | Unibax Toruń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje