Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Unibax chce sięgnąć po piąte złoto

Żużlowcy Unibaksu Toruń w decydującym spotkaniu o złoty medal drużynowych mistrzostw Polski bronić będą trzypunktowej zaliczki z pierwszego pojedynku. Liczą na to, że nie tylko uda się ją obronić, ale także pokonać Falubaz na jego torze w Zielonej Górze.

Pierwszy finałowy pojedynek był pełen emocji. Mimo udanego początku Unibaksu i prowadzeniu po pięciu biegach 20:10, zielonogórzanie przebudzili się i o wyniku spotkania zdecydował ostatni bieg. Torunianie zakończyli je z trzema punktami przewagi, pokonując Falubaz 46:43.

"Wolelibyśmy mieć przewagę ośmiu czy dwunastu punktów ale jesteśmy zadowoleni, że udało się wygrać pierwszy mecz. Falubaz to markowy zespół, posiadający zawodników którzy potrafią jeździć i zdobywać tytuły. Do Zielonej Góry jedziemy walczyć i na ile będzie to możliwe będziemy stawiać opór. Myślę, że nie jesteśmy na pozycji przegranej, zrobimy wszystko żeby wyglądało to dobrze" - mówił po pierwszym spotkaniu w Toruniu Tomasz Gollob.

Reklama

W niedzielę zapowiada się walka o każdy centymetr zielonogórskiego toru i to do ostatniego biegu. Zespoły dysponują podobną siłą, więc trudno o wskazanie faworyta. Wydaje się, że lekką przewagę, poza zaliczką z Torunia, mają żużlowcy Unibaksu, którzy w tym roku wygrali z Falubazem na jego torze w rundzie zasadniczej 46:43. Taki wynik goście niedzielnego, decydującego o medalach meczu wzięliby w ciemno.

"Spotkają się dwa bardzo mocne zespoły i przyznam szczerze, że spodziewam się rozstrzygnięcia mistrzowskiego tytułu w Zielonej Górze w ostatnim 15. biegu. Atutem Unibaksu jest to, że nasi zawodnicy bardzo dobrze czują się na torze Falubazu i jestem przekonany, że tanio skóry nie sprzedamy. Mecz w rundzie zasadniczej pokazał, że potrafimy tam jeździć i nie ukrywam, że chcemy wygrać i wrócić do Torunia ze złotym medalem" - zapowiada menadżer torunian Sławomir Kryjom.

Stelmet Falubaz i Unibax to utytułowane zespoły. Zielonogórzanie po najważniejszy tytuł w drużynowych mistrzostwach Polski sięgali sześciokrotnie, dwa mniej mają w dorobku żużlowcy z grodu Kopernika.

Oba zespoły awizowały na niedzielę niepełne składy, pomijając w nich po jednym zawodniku. Podopieczni trenera Jana Ząbika poszli o krok dalej, wstawiając pod numerem dwa Pawła Wolendera, który z pewnością zostanie zastąpiony. Każda z drużyn zgodnie z regulaminem może przed spotkaniem dokonać dwóch zmian w składzie. Decyzje zostaną podjęte w ostatniej chwili.

Początek decydującego o złotym medalu pojedynku w Zielonej Górze w niedzielę o godz. 18.45.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra: 9. Jarosław Hampel, 10. Jonas Davidsson, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Krzysztof Jabłoński, 13. Andreas Jonsson, 14. brak zawodnika, 15. Patryk Dudek

Unibax Toruń: 1. Adrian Miedziński, 2. Paweł Wolender, 3. Darcy Ward, 4. brak zawodnika, 5. Tomasz Gollob, 6. Paweł Przedpełski, 7. Emil Pulczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama