Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Unia Leszno - Stal Rzeszów 57:32

Żużlowcy Fogo Unii Leszno pokonali przed własną publicznością PGE Stal Rzeszów 57:32 w meczu ekstraligi.


Reklama

Leszno, podobnie jak inne miasta, kilka godzin przed meczem nawiedziła gwałtowna burza. Gospodarze po obfitych opadach deszczu przez trzy godziny starali się jak najlepiej przygotować tor do jazdy i dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Walki nie brakowało, a momentami zawodnicy przesadzali z ostrą jazdą, czego wynikiem były liczne upadki.

Starcie lidera z zamykającą tabelę Stalą miało być pojedynkiem do jednej bramki. Ale pierwsze wyścigi zdawały się temu zaprzeczać. W czwartym biegu, powtarzanym dwukrotnie ze względu na upadki, goście za sprawa Petera Kildemanda i Krystiana Rempały wygrali 5:1 z osamotnionym Tobiaszem Musielakiem i przewaga leszczynian zmalała do dwóch "oczek".

Żużlowcy Fogo Unii rozkręcali się z każdym kolejnym biegiem. W siódmym wyścigu, również rozgrywanym trzykrotnie, najpierw młodzieżowiec Artur Czaja zaliczył upadek, a w powtórce Kildemand ostro zaatakował Nicki Pedersena i on również został wykluczony. Pedersen wraz z Grzegorzem Zengotą "odjechali" cztery okrążenia, wygrali bieg 5:0, a prowadzenie lidera urosło do 11 punktów (26:15).

Dobra postawa Grega Hancocka i efektowna jazda Kildemanda nie uchroniły rzeszowian od wysokiej porażki. W ekipie gospodarzy słabiej pojechał wracający do zdrowia kapitan Tobiasz Musielak, ale jego koledzy stanęli na wysokości zadania. Po raz kolejny imponującą formą błysnął Piotr Pawlicki, który przegrał tylko jeden bieg z Karolem Baranem.

Po porażce Betardu Sparty w Zielonej Górze, Fogo Unia w tabeli ma już cztery punkty przewagi nad wrocławianami.

Fogo Unia Leszno - PGE Stal Rzeszów 57:32

Punkt bonusowy dla Unii.

Fogo Unia Leszno: Piotr Pawlicki 14 (3,2,3,3,3), Grzegorz Zengota 11 (1,3,3,2,2), Przemysław Pawlicki 11 (2,3,3,2,1), Emil Sajfutdinow 9 (3,2,2,2,0), Nicki Pedersen 8 (2,2,1,3), Tobiasz Musielak 2 (1,1,0), Bartosz Smektała 2 (1,w,1).

PGE Stal Rzeszów: Greg Hancock 10 (3,t,2,1,1,3), Peter Kildemand 9 (3,w,1,3,d,2), Karol Baran 6 (1,3,w,2,t,w), Krystian Rempała 6 (2,2,1,t,0,1), Mirosław Jabłoński 1 (0,0,1), Dawid Lampart 0 (0,0,0), Artur Czaja 0 (u,w).

Dowiedz się więcej na temat: Unia Leszno | Stal Rzeszów | żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama