Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Stelmet Falubaz w finale

Żużlowcy Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonali u siebie Caelum Stal Gorzów 54:36 w rewanżowym meczu półfinałowym ekstraligi żużlowe i awansowlai do finału mistrzostw Polski, gdzie zmierzą się z Unią Leszno. Pierwszy mecz wygrała Stal tylko 27:19 i nie obroniła zaliczki.

W rewanżowym meczu półfinałowym między Stelmetem Falubazem a Caelum Stalą nie wystąpił Amerykanin Greg Hancock, który w pierwszym spotkaniu w Gorzowie nabawił się kontuzji.

Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Wygrali podwójnie pierwszy i trzeci bieg. W czwartym sędzia wykluczył Nickiego Pedersena za spowodowanie upadku Adama Strzelca. Piotr Protasiewicz i Strzelec pokonali podwójnie osamotnionego Bartosza Zmarzlika.

W 11. wyścigu jako rezerwa taktyczna za słabo spisującego się Hansa Andersena pojechał kapitan Stali Tomasz Gollob. Zajął drugie miejsce, wyprzedzony przez kolegę z drużyny Mateja Zagara. Było to pierwsze i jedyne podwójne zwycięstwo Stali w tym spotkaniu.

Reklama

W pierwszym biegu nominowanym gospodarze przypieczętowali awans do finału, wygrywając 5:1. Ostatni wyścig należał do Stali Gorzów, która zwyciężyła w nim 4:2.

Goście byli przybici porażką. - Nie zakładałem takiego wyniku. Myślałem, że mecz będzie na styku. Chciałbym, by wszyscy byli w takiej dyspozycji jak Matej Zagar dziś - powiedział trener Caelum Stali Czesław Czernicki.

- Pierwsze cztery biegi to nokaut dla nas, pogubiliśmy się z ustawieniami - skomentował z kolei Matej Zagar.

Wyśmienite humory panowały natomiast w ekipie z Zielonej Góry. "Bardzo ciężko było mi powrócić do takiej formy jak dzisiaj. Ale wszyscy pojechaliśmy na bardzo wysokim poziomie, łącznie z juniorami" - powiedział Grzegorz Zengota.

- Piękny wynik dla nas, jestem bardzo zadowolony, że w pierwszym roku mojej pracy w Stelmecie Falubazie będziemy walczyć o złoto - powiedział trener zielonogórzan Marek Cieślak

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów 54:36

Stelmet Falubaz: Piotr Protasiewicz 13 (3,2,3,3,0,2), Grzegorz Zengota 11 (3,0,3,1,1,3), Andreas Jonsson 10 (1,2,2,2,1,2), Jonas Davidsson 10 (3,3,1,1,2,0), Patryk Dudek 5 (2,1,2), Adam Strzelec 5 (3,2,0).

Caelum Stal: Matej Zagar 13 (1,3,2,3,3,1), Tomasz Gollob 11 (2,1,0,2,3,3), Nicki Pedersen 8 (w,2,1,2,3,0), Bartosz Zmarzlik 2 (1,1,0,0), Niels Kristian Iversen 1 (0,1,0,0), Hans Andersen 1 (0,1), Łukasz Cyran (0,0).

Najlepszy czas dnia w biegu piątym osiągnął Jonas Davidsson - 60,13 s.

Sędzia Piotr Lis (Lublin). Widzów ok. 15 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama