Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Stal Gorzów - Unibax Toruń hitem 10. kolejki

W najbliższą niedzielę rozegrane zostaną trzy zaległe mecze 10. kolejki ekstraligi żużlowej. Spotkania nie odbyły się w zaplanowanym terminie z powodu opadów deszczu i burz. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Stali Gorzów Wlkp. z Unibaksem Toruń.

W drużynie z Torunia ponownie zabraknie kontuzjowanego Chrisa Holdera. Australijczyk w wyniku upadku w meczu ligi duńskiej złamał nadgarstek i nabawił się urazu kręgosłupa szyjnego. Nie wystąpił też w poprzedniej kolejce, ale nie przeszkodziło to Unibaksowi w pewnym pokonaniu u siebie Włókniarza Częstochowa.

Tym razem torunian czeka trudniejsze zadanie, bowiem na wyjeździe spotkają się z trzecią po dziewięciu kolejkach Stalą, która w tym sezonie odniosła komplet zwycięstw na własnym torze. Jeśli Tomasz Gollob nadal będzie zawodził, to gościom trudno będzie odnieść zwycięstwo, ale są za to blisko punktu bonusowego, bowiem wygrali u siebie 55:35.

Reklama

Gdyby Unibax przystępował do rozgrywek bez ośmiu punktów karnych, oba zespoły sąsiadowałyby ze sobą w tabeli - wygrały po sześć meczów.

Mistrz Polski Falubaz Zielona Góra spotka się we Wrocławiu z Betardem, a Unia Leszno będzie podejmowała Wybrzeże Gdańsk. Gdyby Falubaz i Unia nie zainkasowały kompletu punktów byłaby to duża niespodzianka.

W jedynym spotkaniu 10. kolejki, które odbyło się w ostatnią niedzielę czerwca Unia Tarnów pokonała na wyjeździe Włókniarza Częstochowa 50:40 i po zainkasowaniu trzeciego w tym sezonie punktu bonusowego umocniła się na pierwszej pozycji. Prowadzony przez Marka Cieślaka zespół zgromadził 21 punktów i ma sześć przewagi nad drugim w tabeli Falubazem.

Żużlowcy powrócą na ligowe tory 3 sierpnia.    

Program zaległych meczów i wynik 10. kolejki:

niedziela

Fogo Unia Leszno - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (16.30, pierwszy mecz 58:32)

Stal Gorzów Wlkp. - Unibax Toruń                  (17.30, 35:55)

Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra (godz. 18.00, 39:51)

KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa - Grupa Azoty Unia Tarnów 40:50 (26:64)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama