Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Przed półfinałem Unibax trenuje w tajemnicy

Nietypowo, bo w sobotę odbędzie się pierwszy półfinał tegorocznej żużlowej ekstraligi pomiędzy Unibaksem Toruń i Dospelem Włókniarzem Częstochowa. Gospodarze w piątek zamkną się na stadionie, by nikt im nie przeszkadzał w treningu przed tak ważnym spotkaniem.

Podopiecznych Sławomira Kryjoma i Jana Ząbika czeka trudne zadanie pokonania świetnie spisujących się w końcówce rundy zasadniczej żużlowców z Częstochowy. Sezon dla torunian zaczął się świetnie, wygrywali spotkanie za spotkaniem. Potem przyszła kontuzja lidera Chrisa Holdera oraz słabsze występy i drobne urazy pozostałych zawodników. Mimo to Unibax awansował do półfinału tegorocznych rozgrywek i ma apetyt na walę o złoty medal.

Zdaniem zawodnika Unibaksu Adriana Miedzińskiego dużą rolę odegra pierwszy pojedynek na Motoarenie. - W sobotę zmierzą się zespoły, które świetnie radzą sobie na własnych torach. W Częstochowie spodziewam się bardzo trudnego rewanżu, więc bardzo ważna jest dla nas wysoka wygrana na Motoarenie - powiedział.

Reklama

Podobnie myśli sztab szkoleniowy Unibaksu, stąd postanowił zamknąć stadion podczas piątkowego treningu. Wszystko po to, by zawodnicy mogli maksymalnie skupić się na przygotowaniach do rywalizacji z Dospelem. Tym bardziej że tego dnia zespół będzie w komplecie, a trening odbędzie się w godzinach rozegrania sobotniego spotkania. Ma to pozwolić na optymalne zgranie zawodników z torem.

Jak zaznaczył menadżer toruńskiego zespołu Kryjom, wszyscy mają świadomość o co walczą, więc w sobotę "wszystko ma grać jak w szwajcarskim zegarku". Unibaks do pojedynku z Dospelem Włókniarzem Częstochowa wystawia najmocniejszy skład, jakim obecnie dysponuje.

Na końcowy wynik pierwszego półfinału złożą się punkty wszystkich żużlowców, ale kibice z Torunia najbardziej liczą na te zdobyte przez Ryana Sullivana. Australijczyk, po kontuzji Holdera i słabych występach jego zmienników, zdecydował się na powrót do ścigania mimo ponad dziesięciu miesięcy przerwy w jeździe.

Zaprezentował się do tej pory trzykrotnie, dwa razy na wyjeździe i raz w Toruniu. Zadowalający był tylko wynik na Motoarenie (9 punktów), na której Sullivan zawsze jeździł bardzo dobrze.

Awizowane składy:

Unibax Toruń: 9. Adrian Miedziński, 10. Kamil Brzozowski, 11. Darcy Ward, 12. Ryan Sullivan, 13. Tomasz Gollob, 14. Kamil Pulczyński.

Dospel Włókniarz Częstochowa: 1. Grigorij Łaguta, 2. Rafał Szombierski, 3. Rune Holta, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Artur Czaja.

Początek spotkania w sobotę (31.08.) o godz. 20.00. Sędzia: Wojciech Grodzki (Opole).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama