Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Polonia - Dospel 45:45

Żużlowcy Polonii Bydgoszcz zremisowali przed własną publicznością z Dospelem CKM Włókniarzem Częstochowa 45:45 w meczu ekstraligi.

Ostatnie w sezonie spotkanie żużlowcy bydgoskiej Polonii przed własną publicznością rozegrali z przedostatnim zespołem tabeli Dospelem CKM Włókniarz Częstochowa. Mimo dodatkowych atrakcji jakie władze klubu przygotowały dla kibiców, trybuny bydgoskiego stadionu nie zapełniły się nawet w połowie. Pojedynek rozpoczął się od podwójnego zwycięstwa gospodarzy w biegu młodzieżowym. Po czterech dobrze dysponowani bydgoszczanie prowadząc już 17:7 wyrównali stan w dwumeczu, co oznaczało, że walka o punkt bonusowy jest otwarta.

Tuż po starcie do piątego wyścigu o pierwszą pozycję walczyło trzech zawodników. Dla jadącego najszerzej Krzysztofa Buczkowskiego przy wyjściu z pierwszego łuku zabrakło miejsca. Bydgoszczanin zahaczył o końcówkę bandy pneumatycznej i upadł na tor. Jako winny przerwania biegu z jego powtórki został wykluczony. Osamotniony Wiktor Kułakow nie poradził sobie z częstochowianami, którzy zwyciężyli w meczu po raz pierwszy. Goście kontynuowali swoją dobrą passę. Po ośmiu bydgoszczanie prowadzili już tylko dwoma punktami 25:23.

Reklama

Lepiej dopasowani do bydgoskiego toru liderzy częstochowskiego zespołu w drugiej części zawodów zwyciężali w swoich biegach dając zespołowi co najmniej remis. Pech dopadł w biegu jedenastym bydgoszczanina Artioma Łagutę, któremu tuż po starcie zdefektował motocykl. Grigorij Łaguta i Grzegorz Zengota zwyciężyli 4:2 i doprowadzili do remisu 33:33. W 13. podopiecznym Roberta Sawiny udało się wygrać 4:2 dzięki czemu przed biegami nominowanymi objęli prowadzenie 40:38.

Już po pierwszym z nich było wiadomo, że punkt bonusowy pojedzie do Częstochowy. Szans rywalom nie dał Krzysztof Buczkowski, jednak na dwóch kolejnych miejscach przyjechali Kenneth Bjerre i Grzegorz Zengota. Remis w biegu oznaczał, że bydgoszczanom nie uda się już uzyskać przewagi co najmniej dziesięciu punktów, by zdobyć bonus. Jeszcze gorzej było po ostatnim biegu w którym bydgoszczanie nie tylko przegrali 2:4, ale w całym spotkaniu zaledwie zremisowali z przedostatnim zespołem w tabeli.

Polonia Bydgoszcz - Dospel CKM Włókniarz Częstochowa 45:45

Polonia Bydgoszcz: Emil Sajfutdinow 9 (2,1,1,3,2), Krzysztof Buczkowski 9 (3,u,1,2,3), Artiom Łaguta 7 (3,2,2,d), Tomasz Gapiński 7 (1,2,2,2,0), Mikołaj Curyło 7 (3,0,2,1,1), Szymon Woźniak 5 (2,3,0,t,0), Wiktor Kułakow 1 (0,1,-,-,-).

Dospel CMK Włókniarz Częstochowa: Daniel Nermark 13 (2,3,3,2,3), Grigorij Łaguta 12 (2,3,3,3,1), Kenneth Bjerre 9 (t,2,3,3,1), Grzegorz Zengota 8 (1,3,1,1,2), Mirosław Jabłoński 2 (1,1,0,0), Rafał Malczewski 1 (1,0,d,w), Artur Czaja 0 (w,w,w),

Najlepszy czas dnia w 2. wyścigu - 60,81 s - uzyskał Artiom Łaguta. Sędzia: Leszek Demski (Ostrów Wlkp.).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje