Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Polonia Bydgoszcz bez prezesa

Rada nadzorcza żużlowego klubu Polonia Bydgoszcz zakończyła postępowanie konkursowe, ale nie wybrała nowego prezesa zarządu. Według członków tego gremium żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań.

Rada nadzorcza żużlowego klubu Polonia Bydgoszcz zakończyła postępowanie konkursowe, ale nie wybrała nowego prezesa zarządu. Według członków tego gremium żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań.

Procedura wyłaniania w drodze konkursu prezesa Polonii trwała ponad miesiąc. Zgłosiło się 13 kandydatów, z których rada nadzorcza wybrała do kolejnego etapu sześciu. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych stwierdzono, iż żaden z kandydatów nie spełnia oczekiwań. We wtorek zakończono postępowanie konkursowe bez dokonania wyboru.

W zaistniałej sytuacji rada nadzorcza poinformowała, że w dalszym ciągu bieżącymi sprawami spółki zajmował się będzie prokurent Andrzej Polkowski. Wszystko wskazuje na to, że konkurs zostanie powtórzony.

Poprzedni prezes Marian Dering zrezygnował ze stanowiska dwa tygodnie po zakończeniu przez bydgoskich żużlowców sezonu. Wcześniej, po ostatnim meczu przed własną publicznością, na konferencji prasowej kapitan zespołu Tomasz Gapiński otwarcie powiedział, że klub zalega zawodnikom z wypłatami, m.in. za zdobyte punkty w kilku wcześniejszych spotkaniach.

Reklama

Czara goryczy przelała się, gdy prezes wystosował oświadczenie, w którym przyznał, że klub ma zadłużenie. Jak wyliczyli akcjonariusze spółki, zobowiązania Polonii na koniec roku 2012 wyniosą brutto około 1,75 mln złotych. By ratować klub, zostanie zaciągnięty trzyletni kredyt.

Jego gwarantem będzie większościowy udziałowiec klubu, czyli miasto, które żużel wspierać będzie przez trzy kolejne lata kwotą trzech milionów złotych rocznie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy