Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: PGE Marma Rzeszów - Unibax Toruń 48:42

Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów pokonali przed własną publicznością Unibax Toruń 48:42 w meczu ekstraligi.

Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Unibax Toruń 48:42. To pierwsze zwycięstwo rzeszowskiej drużyny w tym sezonie. Zawodnicy znad Wisłoka zadedykowali je Lee Richardsonowi, który zginął w wyniku wypadku na torze we Wrocławiu.

W ekipie gospodarzy zadebiutowało trzech zawodników - Fin Joonas Kylmaekorpi, który po kontuzji po raz pierwszy wystąpił w barwach PGE Marmy i w pierwszym swoim starcie wywalczył w świetnym stylu trzy punkty, a potem także zbierał od kibiców zasłużone brawa; 20-letni Timo Lahti, rodak Kylmaekorpiego który został wypożyczony do Rzeszowa z pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils oraz 21-letni Damian Adamczak, junior Orła Łódź, który wystąpił jako gość.

Reklama

Lathi i Adamczak swoją sportową przygodę z rzeszowskim zespołem rozpoczęli od falstartów. O ile Adamczak w dalszej części spotkania zdobywał punkty, to Lahti zawodził.

W zespole Unibaksu pierwsze skrzypce grał doskonale dysponowany Australijczyk Chris Holder. Za jego rodaka Darcy'ego Warda, który startował w półfinale drużynowych mistrzostw świata juniorów, goście stosowali zastępstwo zawodnika.

Nikt nikomu nie odpuszczał, dlatego zawody mogły się podobać. Po 10. biegu, w którym triumfował Kylmaekorpi przed Ryanem Sullivanem, Rafałem Okoniewskim i Kamilem Pulczyńskim, PGE Marma wyszła na prowadzenie (31:29), jednak za chwilę Holder kolejny raz ograł Jasona Crumpa i znów był remis.

Bardzo emocjonujący był bieg 13. Po męsku walczyli przez cztery okrążenia Grzegorz Walasek, Ryan Sullivan i Kylmaekorpi. "Greg" był najszybszy, a pozostała dwójka rywalizowała do samej mety. PGE Marma przed wyścigami nominowanymi prowadziła 40:38. Po czternastym biegu na stadionie zapanowała ogromna radość. Crump z Okoniewskim świetnie wyszli spod taśmy, wygrali dubletem, co oznaczało zwycięstwo gospodarzy w całym meczu.

PGE Marma Rzeszów - Unibax Toruń 48:42

PGE Marma: Grzegorz Walasek 12 (2,2,3,3,2), Jason Crump 11 (3,3,0,2,3), Joonas Kylmaekorpi 10 (3,2,3,1,1), Łukasz Sówka 7 (2,2,2,1,0), Rafał Okoniewski 6 (0,1,1,2,2), Damian Adamczak 2 (w,1,1), Timo Lathi 0 (0,0,-,-).

Unibax Toruń: Chris Holder 18 (3,3,3,3,3,3), Ryan Sullivan 9 (1,1,3,2,2,0), Adrian Miedziński 8 (2,0,2,2,1,1), Emil Pulczyński 5 (3,1,1,0,0,), Zbigniew Czerwiński 1 (1,0,0,-,-), Kamil Pulczyński 1 (1,0,0).

Najlepszy czas dnia - 65,44 s - uzyskał w 5. wyścigu Chris Holder. Sędziował Leszek Demski (Ostrów Wlkp.). Widzów ponad 7000.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy