Reklama

Reklama

​Ekstraliga żużlowa - lubuskie derby w półfinale

W niedzielę w półfinale Speedway Ekstraligi broniący tytułu mistrza Polski Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie Stal Gorzów. W derbach lubuskich zapowiada się ciekawa walka o awans

Mecz rozpocznie się o 17.00. Stal będzie osłabiona brakiem juniora Bartosza Zmarzlika, który doznał złamania kości udowej w Gnieźnie 1 września podczas finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Polscy młodzieżowcy zajęli wtedy pierwsze miejsce. Sam Zmarzlik jest jednym z najlepszych polskich juniorów, w tym roku zajął m.in. trzecie miejsce w Grand Prix Polski w Gorzowie, gdzie startował z dziką kartą.

- Mimo głosów hurraoptymizmu po przykrej kontuzji Bartka Zmarzlika, podgrzewanie atmosfery nie ma sensu. To nie służy naszemu zespołowi. Przygotowujemy się bardzo solidnie - powiedział trener Stelmetu Falubazu Rafał Dobrucki.

Reklama

Podkreślił on, że jednym z kluczowych zawodników będzie Patryk Dudek. - Patrzę na derby optymistycznie. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać z przewagą, która pomoże w rewanżu - zaznaczył zielonogórski junior.

Dobrucki wystawił też Norwega z polskim paszportem Rune Holtę oraz Szweda Jonasa Davidssona. - Po jego występie w meczu z Bydgoszczą nie można mu odmówić startu. Myślę, że to wypali - powiedział szkoleniowiec Stelmetu o Davidssonie.

Trener gorzowian Piotr Paluch także zapewnił, że jego zespół solidnie przygotowuje się przed zawodami. - Wszystko jest OK. Matej Zagar jeździł w lidze czeskiej, zaprezentował się bardzo dobrze. Iversen przyczynił się do awansu swojego szwedzkiego zespołu do półfinału. Tomasz Gollob uskarża się jeszcze na ból w nogach po ostatnim upadku w Toruniu, lecz z dnia na dzień jest coraz lepiej. Do meczu z Falubazem ten drobny uraz nie będzie miał większego znaczenia - podkreślił Paluch.

Zielonogórski Klub Żużlowy przekazał gorzowskiemu klubowi 700 biletów dla kibiców. Uprawniają do wejścia do sektora gości podczas niedzielnego spotkania.

- Jednocześnie przypominamy, że każdy kibic z północnej części regionu może bez żadnych dodatkowych formalności, po podaniu swoich danych osobowych i numeru PESEL, wybrać dowolne miejsce na stadionie przy W69 - poinformował członek zarządu zielonogórskiego klubu Marek Jankowski.

Składy drużyn:

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Piotr Protasiewicz, Jonas Davidsson, Oleksandr Loktaev, Rune Holta, Andreas Jonsson, Adam Strzelec.

Stal Gorzów: Krzysztof Kasprzak, Michael Jepsen Jensen, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen, Tomasz Gollob, Adrian Cyfer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje