Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. Kasprzak ma pozostać w Stali Gorzów na dwa kolejne sezony

Żużlowiec Krzysztof Kasprzak zdecydował się przez dwa kolejne sezony reprezentować barwy Stali Gorzów. Wychowanek Unii Leszno jeździ w tej drużynie od 2012 roku. Finalizacja umowy ma nastąpić po otwarciu okna transferowego.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa na ten temat z udziałem prezesa gorzowskiego klubu Marka Grzyba, trenera Stali Stanisława Chomskiego i zawodnika.

Reklama

"Chciałbym bardzo mu serdecznie podziękować, bo to jest dowód, że pomimo różnych intratnych propozycji Krzysztof zdecydował się na pozostanie w Stali. Dla niego relacje zarówno z trenerem Chomskim, ze sztabem szkoleniowym, jak i również z kibicami oraz sponsorami są bardzo ważne i to przeważyło, że Krzysztof zostaje (...) Gorzowie i chce z dumą reprezentować nasze barwy" - powiedział na konferencji prezes Stali.

Dodał, że kontrakt, który zostanie podpisany po otwarciu okna transferowego, jest dowodem, że klub ma się nieźle, a jego zarząd jest w stanie budować nowy silny zespół.

"Warunki finansowe czy inne też są bardzo ważne, ale najważniejsze w życiu nie są pieniądze. Cieszę się bardzo, że kolejny rok będę startował w Stali Gorzów. Bardzo dobry mam kontakt z chłopakami, czy z Bartkiem Zmarzlikiem, czy z Szymkiem Woźniakiem, czy resztą ekipy. Mam bardzo dużo tutaj kibiców, sponsorów, którzy już praktycznie są także moimi przyjaciółmi" - zaznaczył Kasprzak.

Trener Chomski powiedział, że minęło już pięć lat jego współpracy z drużyną i Kasprzakiem, więc byłoby mu żal, gdyby ten żużlowiec opuścił klub.

"Krzysztof jest typem zawodnika, którego zawsze chciałem mieć w składzie, bo abstrahując od lat startów i sukcesów, nadal ma wielkie ambicje sportowe. Dowodem tego jest zdobycie w wielkim stylu Złotego Kasku i chęć walki o powrót do cyklu Grand Prix" - wskazał szkoleniowiec Stali.

Gorzowska drużyna ma niemal kompletną formację seniorską. Oprócz Kasprzaka, w Stali nadal będą się ścigać: mistrz świata Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Duńczyk Anders Thomsen, którzy mają ważne umowy.

"Skład, który nam się klaruje, mam nadzieję, że będzie na tyle dobry, iż wrócimy do walki o trofea, które interesują kibiców" - podsumował Chomski.

Autor: Marcin Rynkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje