Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. Grzegorz Walasek gościem w Falubazie

​Wychowanek zielonogórskiego żużla, Grzegorz Walasek wraca do ekstraligowego Falubazu w charakterze gościa. Ostatni raz jeździł w jego barwach w 2015 r. - poinformował w poniedziałek klub.

Jak przekazano w komunikacie, "zielonogórska drużyna wyróżnia się tym, że stawia na wychowanków. Liderami są Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz, a skład juniorski tworzą Damian Pawliczak i Mateusz Tonder".

Reklama

Walasek starty w ekstraligowym Falubazie Zielona Góra będzie łączył z jazdą w I-ligowej Ostrovii Ostrów Wlkp.

"Falubaz ma silny trzon drużyny, więc o tym, jaka będzie moja rola, przekonamy się w trakcie sezonu, który zapowiada się inaczej niż zwykle. Zależało mi na tym, by szybciej wejść w rytm treningowy, by mieć możliwość szybszego wyjazdu na tor i Falubaz mi ją dał" - powiedział cytowany w komunikacie Walasek.

Zielonogórzanie skorzystali z opcji zakontraktowania zawodnika-gościa, która w klubach ekstraligowych pojawiła się w związku ze zmianami regulaminowymi wprowadzonymi z powodu pandemii koronawirusa.

"Wybraliśmy Grzegorza, bo jest stąd. Potrzebujemy zawodników, a na rynku transferowym nie było zbyt wielu dobrych seniorów. Oczywiście, że Grzegorz jest brany pod uwagę przy tworzeniu składu. Kto wie, może na treningach okaże się lepszy od innych? Element rywalizacji na pewno nie zaszkodzi naszym chłopakom, to może ich tylko bardziej zmotywować" - powiedział trener Falubazu Piotr Żyto.

W czwartek zielonogórski klub poinformował, że aneksy do swoich umów podpisali jego wszyscy zawodnicy zakontraktowani przed sezonem 2020. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

Dowiedz się więcej na temat: Falubaz Zielona Góra | Grzegorz Walasek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje